Referatai

Parlamentinės ir prezidentinės respublikų palyginimas

9.4   (3 atsiliepimai)
Parlamentinės ir prezidentinės respublikų palyginimas 1 puslapis
Parlamentinės ir prezidentinės respublikų palyginimas 2 puslapis
Parlamentinės ir prezidentinės respublikų palyginimas 3 puslapis
Parlamentinės ir prezidentinės respublikų palyginimas 4 puslapis
Parlamentinės ir prezidentinės respublikų palyginimas 5 puslapis
Parlamentinės ir prezidentinės respublikų palyginimas 6 puslapis
Parlamentinės ir prezidentinės respublikų palyginimas 7 puslapis
Parlamentinės ir prezidentinės respublikų palyginimas 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Politologas Feliksas Žigaras teigia, kad ,,pati pažangiausia ir demokratiškiausia valstybių valdymo forma yra respublika“.1 Pažangesne ji laikoma, nes respublikoje daugiau paisoma tautos interesų. Respublika yra valdymo formą, kai valstybės vadovą apibrėžtam laikui renka piliečiai arba atsovaujamasis organas (parlamentas arba speciali kolegija, sudaryta iš parlamento ir vietinių valdžios organų atstovų).2 Pati respublikos tauta turi teisę tiesiogiai ar netiesiogiai išsirinkti savo valstybės vadovą. Tai yra esminis skirtumas lyginant su kita valstybės valdymo forma – monarchija, kur valsybės vadovo postas yra paveldimas. Renkamas valstybės vadovas, dažniausiai prezidentas, yra labiau atskaitingas savo rinkėjams, tai reiškia, kad faktiškai vykdo suvereno valią.
Respublikos yra skirstomos į parlamentines, prezidentines ir mišrias.3 Svarbiausi prezidentinių ir parlamentinių respublikų skirtumai yra valstybės vadovo galių apibrėžimas, įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisminės valdžios institucijų tarpusavio ryšiai. Kadangi pastaraisiais metais kai kurių valstybių konstitucijose atsirado teisės normų, kurios ne visiškai atitinka vienos kurios jau minėtos respublikos bruožus, turi ir prezidentinės, ir parlamentinės respublikos ypatybių, imta vartoti nauja sąvoka – pusiau prezidentinė arba mišri respublikinė valdymo forma.
Šiame darbe bus aptariami svarbiausi parlamentinių ir prezidentinių respublikų bruožai, išryškinami jų privalumai ir trūkumai. Kaip žinia, politinėje praktikoje daugelyje šiuolaikinių respublikų yra susiformavę saviti valdymo modeliai, todėl kartais sunku pasakyti, kada respubliką galima vadinti parlamentine, o kada mišria. Be abejo, ,,bet kokia klasifikacijos sistema turi savo ribas‘‘.4 Norėdama išvengti dezinformacijos pateikimo savo darbe, nagrinėdama temą apsiribosiu teorine politogijos medžiaga: vadovėliais, terminų žodynais, politologų darbais. Referato pabaigoje pateiksiu abiejų sistemų vertinimus.
Parlamentinė sistema – valdymo sistema, kuriai vyriausybė sudaroma remiantis parlamento rinkimų rezultatais ir parlamento (daugumos) valia, o vyriausybės veikla privalo pasitikėti parlamentas.5 Svarbiausia valdžios institucija šioje sistemoje yra parlamentas, nuo kurio priklauso kiti valdžios organai. Parlamentinėje respublikoje parlamentas skiria ministrą pirmininką, kuris formuoja vyriausybę, renka valstybės vadovą. G. Vitkus nurodo, kad ,,parlamento viršenybė prieš kitas institucijas remiasi tuo, kad jis yra vienintelė valdžios įstaiga, tiesiogiai renkama valstybės piliečių ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1910 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1910 ž.)
Darbo duomenys
  • Politologijos referatas
  • 8 psl., (1910 ž.)
  • Word failas 77 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt