Viena didžiausių šių laikų problemų – aplinkos tarša. Dėl žmogaus ūkinės veiklos (iškastinio kuro deginimo, cheminių medžiagų naudojimo pramonėje ir buityje, didėjančios transporto sektoriaus įtakos ir pan.) šiandien dirvožemis yra užterštas sunkiaisiais metalais, naftos produktais, pesticidais ir kitomis pavojingomis cheminėmis medžiagomis. Visi šie teršalai, esantys dirvožemyje, per tam tikrą laiką patenka į ekosistemą.
Darbo objektas – pakelių taršos poveikis augalams.
Darbo tikslas – išanalizuoti pakelių taršos poveikį augalams.
1. Išsiaiškinti kelių priežiūros poveikį žoliniams augalams.
2. Aptarti sunkiųjų metalų kiekį žoliniuose augaluose.
3. Apžvelgti pakelių dirvožemio taršos mažinimą.
1. Literatūros analizė
1. KELIŲ PRIEŽIŪROS DRUSKOS POVEIKIS ŽOLINIAMS AUGALAMS
Augalai skiriasi pagal prisitaikymą augti druskingame dirvožemyje. Augalai, kurie auga tik druskingame dirvožemyje, vadinami hafolitiniais, druskamėgiais. Yra nustatyta tiesioginė priklausomybė tarp druskos kiekio dirvožemyje, poveikio trukmės bei potencialios žalos augalams. Didesnis druskos kiekis grunte – didesnis poveikis augalams. Poveikis vyksta tada, kai druska tampa nuosėdomis ir purslų pavidalu nusėda ant metančių ramybės būsenos augalų stiebų bei ant visžalių augalų stiebų ir spyglių, kai druskos kiekiai kaupiasi augalų šaknų zonoje. Augalai gali būti pažeidžiami ir palaipsniui dėl galimo didelio druskos lygio dirvožemyje kaupimosi. Tai esti šalia miesto gatvių, kelių ir šaligatvių, kai druskos nuolat nuteka į dirvožemį ir kai sniegas su druskomis yra sustumiamas ant šaligatvių ir vejų.
Žmonija natrio chloridą (NaCl) naudoja mažiausiai 5000 metų. Toksinis druskos poveikis augalams buvo žinomas jau senovėje, priešų laukuose būdavo sutrikdomas lauko augalų augimas.
Techninės druskos, naudojamos, kad kelio ar gatvės danga nebūtų slidi, neišvengiamai patenka į kelio aplinkoje esančią dirvą ir augalus. Sniegui tirpstant susidarę druskų tirpalai gali patekti į gruntinius vandenis, likti dirvoje, arba juos gali sugerti grunto dalelės.
Įvairioms augalų rūšims dirvoje leistinas skirtingas druskų kiekis, Chloridų poveikį augalijai lemia drėkinimo galimybės, temperatūra vegetacijos metu, dirvos pobūdis, vegetacijos pradžia, vienu metu ant kelio barstomos druskos kiekis ir jos poveikio trukmė. Natūralu, kad mažiau naudojant druskų, mažiau jų patenka į dirvą, ir mažiau veikiami augalai.
Kelio...
Šį darbą sudaro 1731 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!