PROGRAMA: odontologinė pr.
ĮVADAS
Visos cheminės medžiagos gali kelti pavojų sveikatai. Didelio toksiškumo medžiagos gali pažeisti organizmą esant netgi labai mažoms jų koncentracijoms. Cheminė medžiaga gali didinti riziką sveikatai, kai ji veikia organizmą tam tikrą laiką, per kurį susikaupia pakankama vidinė dozė. Vidinei dozei įtakos gali turėti teršalo patekimo kelias, poveikio trukmė, poveikio charakteris bei dažnis.
Oras, dirva ir vanduo gali būti aplinkoje susikaupusių toksinių medžiagų šaltinis, iš kurių per mitybos grandinę arba tiesiogiai toksinės medžiagos patenka į organizmą. Teršalams patekus į organizmą bet kuriuo keliu, jie patenka į medžiagų apykaitos ciklą, yra transformuojami, kaupiami ar išskiriami iš organizmo.
TIKSLAS:
Aprašyti teršalų klasifikaciją, paaiškinti kokiais keliais teršalai patenka į organizmą. Aptarti teršalų pasiskirstymą ir metabolizmą. Pateikti, kokį poveikį sveikatai daro toksinės medžiagos.
UŽDAVINIAI:
1. Aprašyti, kokiais keliais cheminės medžiagos patenka į aplinką.
2. Išvardinti genotoksinio poveikio rūšis, kurios kyla dėl ląstelių chromosomų kitimo.
3. Aprašyti daugiaetapinį kancerogenezės procesą.
1. Teršalų klasifikacija
Per praeitą šimtmetį keletas milijonų įvairių cheminių darinių buvo sintezuota pasaulyje ir apie 1 proc. jų pateko į gamybą. Dauguma gaminamų cheminių medžiagų yra tarpiniai produktai, o dalis jų yra tiesiogiai naudojamos žmogaus veikloje (pvz., pesticidai, trąšos).
Visos cheminės medžiagos gali kelti pavojų sveikatai. Vienok didžiosios dalies gamyboje naudojamų cheminių medžiagų toksiškumas nebuvo tinkamai ištirtas. Jungtinių Valstijų Nacionalinės mokslo tarybos duomenimis, mažiau kaip 2 proc. cheminių medžiagų, gaminamų komercijai, yra visiškai ištirtos, ir tik 14 proc. medžiagų yra dalinai ištirtas poveikis sveikatai. 1980 metais PSO ir kitos organizacijos pradėjo tarptautinę cheminio saugumo programą (IPCS), kurios tikslas yra nustatyti, kokią riziką žmonių sveikatai ir gamtai kelia cheminės medžiagos. Rizikos nustatymas yra pagrįstas medžiagų toksiškumu organizmui.
TOKSIŠKUMAS yra medžiagos galimybė sukelti gyvo organizmo (žmogaus, gyvulio ar augalo) pažeidimą.
Didelio toksiškumo medžiagos gali pažeisti organizmą esant netgi labai mažoms jų koncentracijoms. Medžiagos, pasižyminčios mažu toksiškumu, nesukelia kenksmingo poveikio, netgi kai jų koncentracija organe yra pakankamai didelė. Cheminė medžiaga gali didinti riziką sveikatai, kai ji veikia organizmą...
Šį darbą sudaro 2973 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!