Atmosfera niekada nebuvo tobulai švari. Ugnikalnių veikla, žemės paviršiaus išpustymas, įvairios žiedadulkės, sporos jau priešistoriniais laikais sąlygojo atmosferos užterštumą. Tai natūrali (gamtinė) oro tarša, kurios padarinius pati gamta greitai atitaisydavo. Ir dabar atmosferą tebeteršia išsiveržę ugnikalniai, vėjo sukeltų dulkių debesys, miškų gaisrai, tačiau daug pavojingesnė yra antropogeninė (žmogaus sukelta) oro tarša. Ji kelia kur kas didesnę grėsmę žmogui ir gamtai, nes aplinka vis labiau teršiama junginiais, kurių Žemėje iki šiol nebuvo. Gyvi organizmai prie jų nėra prisitaikę ir todėl daugelis jų žūva.
XX amžius – tai technikos ir progreso amžius, kuriame labiausiai išryškėja automobiliai.1995 metais automobilių skaičius pasaulyje pasiekė 450 milijonų. Daugėjant automobilių, atitinkamai labiau teršiama ir atmosfera. Palyginti su elektrinėmis ir pramonės įmonėmis, automobilių išmetamų kenksmingų medžiagų praktiškai neįmanoma sulaikyti, todėl visos jos patenka į atmosferą. Kartu su automobilių išmetamomis dujomis į ora patenka anglies monoksidas, sieros dioksidas, azoto oksidai, lakieji organiniai junginiai, sunkieji metalai ir kietosios dalelės.
Automobilių keliama tarša yra aktuali problema ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Būtina kelti klausimus kaip, šį neigiamą poveikį sumažinti, nes žmonių sveikata ir apskritai visos gyvybės egzistencija yra pati svarbiausia.
Transportas yra ne tik oro teršėjas, jis taip pat teršia vandenį ir dirvožemį, turi akustinį ir vibracinį poveikį aplinkai. Be to, dalis transportuojamų krovinių nubyra, garuoja, nuteka ar kitaip teršia aplinką. Transporto sistemoje susidaro daug rūšių pavojingų atliekų, kurios per metus Lietuvoje gali susidaryti šimtus tūkstančių tonų.
Gyventojų sveikata yra pats svarbiausias faktorius, kuris verčia pažvelgti į šią problemą rimtai. Oro užterštumas skatina uždegimą ir aktyvina kraujo krešėjimą. Šiuo paaiškinama oro užterštumo sąsają su padidėjusiu širdies smūgio, insulto ir kvėpavimo problemų atsiradimu. Visi teršalai tokie kaip:CO, NOx, SO2, KD ir kt. turi neigiamą įtaką sveikatai.
Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje žmogus stengiasi surasti atsakymus į kylančius klausymus, kaip sumažinti keliamą autotransporto tarša. Atlikdami įvairiausius tyrimus, eksperimentus žmogus tikisi sumažinti teršalų emisiją. Naudojami...
Šį darbą sudaro 10109 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!