(darbo vadovo mokslinis laipsnis, mokslo pedagoginis vardas, vardas, pavardė)
Vilnius, 2008
ĮVADAS
Pajamos – tai atlyginimas, kurį žmogus turi gauti už atliktą darbą.
Kodėl taip atsitinka, kad vieni žmonės gyvena labai turtingai, važinėjasi naujausio modelio automobiliais, valgo aukščiausios klasės restoranuose, o kiti vos suduria galą su galu, ar gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo. Taip pat juk yra tokių šeimų, kurių vienintelis pajamų šaltinis yra pašalpos ar pensijos. Kas lemia pajamų pasiskirstymą visuomenėje? Ar turėtų būti lygios visų žmonių pajamos? Kaip turi būti paskirstomos pajamos? Kur yra skurdo riba? Ar turi valstybė kištis į pajamų paskirstymo procesą?
Temos aktualumas. Skurstačių žmonių yra kiekvienoje šalyje, net ir pačioje turtingiausioje. Skurstančiais laikomi žmonės, neturintys pakankamai materialinių, kultūrinių ir socialinių išteklių savo šalyje susiklosčiusiam minimaliam gyvenimo lygiui užtikrinti. Šalyje, esant žemam pajamų lygiui apskritai ir palyginti dideliui pajamų skirtumui, skurdo problema tampa ypač aktuali. Skurdo mažinimas- ne tik valstybės, bet ir visos visuomenės rūpestis. Visiškai įveikti skurdo nesugeba ir turtingiausios valstybės. Mat jo priežastys įvairios, daugialypės. Jos priklauso iš dalies nuo valstybes politikos, iš dalies- nuo visuomenės kultūros, iš dalies- nuo paties žmogaus. Kovoti su skurdo priežastimis nėra lengva. Tam reikia suderintų valstybės ir visuomenės veiksnių.
Tyrimo tikslas- išanalizuoti skurdo veiksnius (priežastis) ir nustatyti jų sprendimo būdus.
Tyrimo objektas- skurdo veiksniai.
Tyrimo uždaviniai:
1. Pateikti skurdo sampratos teorinius aspektus.
2. Identifikuoti veiksnius, kurie įtakoja skurdą Lietuvoje.
3. Nustatyti skurdo problemos sprendimo būdus.
1 PAJAMŲ NELYGYBĖ
1.1 Kas yra pajamos
Pajamos – tai namų ūkio įplaukos, įvairių statistinių bei ekonominių tyrimų kriterijus, stratifikacijos pagrindas. Ekonomikoje pagal pajamų dydį gyventojai skirstomi į kelias kategorijas
Nedarbinės pajamos – Pirmą kartą terminas „nedarbinės pajamos“ (vok. Arbeits- und müheloses Einkommen) sutinkamos Nacionalsocialistinėje vokiečių darbininkų partijoje 1920 metais.
Tai TSRS paplitęs terminas, smerkiantis įvairius privačius ekonominio aktyvumo būdus.
Prie nedarbinių pajamų buvo priskiriamos tiek pajamos, gautos nusikalstamu būdu (vagystės, kyšininkavimas, vogimas iš valstybės), tiek ir tokios, kurios laisvos rinkos valstybėse laikomos sąžiningomis. Šių pajamų pagrindinis požymis buvo...
Šį darbą sudaro 7663 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!