Šiame referate glaustai atskleistos pajamų nelygybės, gyvenimo lygis.
Panagrinėsiu asmeninių pajamų diferencijavimo veiksnius, fizinių ir protinių gabumų skirtumus, išsilavinimą ir įgūdžius, darbo kiekį ir pobūdį, sukaupto ir paveldėto turto skirtumus, riziką.
Gyventojų turtinė diferenciacija ne visada sutampa su pajamų pasiskirstymu. Darbas, žemė ir kapitalas yra vieninteliai pajamų šaltiniai rinkos ekonomikoje. Atsiminus dar neseniai populiarų posakį, sakinį būtų galima perfrazuoti taip: „Kas neturi žemės ir kapitalo bei nedirba — tas nevalgo". Tačiau valgyti nori ir dėl invalidumo ar senatvės negalintis dirbti, ir darbo netekęs dėl to, kad jo gyvenvietėje buvęs vienintelis fabrikas subankrutavo. Valgyti nori ir mažametis našlaitis. “Labdara“ šių gyventojų paremti nepajėgia, todėl tuo turi pasirūpinti valstybė.
Socialinės infrastruktūros plėtojimas kaip niekuomet anksčiau yra ypač reikšmingas tiek ekonominio augimo spartinimo požiūriu, tiek kompleksiškai tenkinant gyventojų poreikius, gerinant gyvenimo kokybę.
Tiriant gyventojų pajamų pasiskirstymą, paprastai naudojamas gyventojų variacinis grupavimo pagal gautų pajamų dydį. Apie tai plačiau panagrinėsiu pajamų nelygybės matuose.
Taip pat atskleisiu pajamų paskirstymą ir perskirstymą, neturtą ir jos priežastis. Bei kaip jas būtų įmanoma sumažinti.
l. Fizinių ir protinių gabumų skirtumai. Žmonės yra skirtingi savo protu, ištverme, fizine jėga, išvaizda, temperamentu, sugebėjimu bendrauti, atmintimi, psichine sandara, polinkiais ir pan. Šie skirtumai gali būti įgimti ir įgyti, t, y. nulemti socialinės bei ekonominės aplinkos (pavyzdžiui, moralės nuostatos, vertybinės orientacijos, išsiauklėjimas, erudicija ir kt.). Tačiau, nepriklausomai nuo kilmės, jie visi tiesiogiai ar netiesiogiai, daugiau ar mažiau lemia žmogaus, kaip ekonomikos subjekto, vietą, jo apsisprendimą, galimybes rasti ir dirbti vienokį ar kitokį darbą, vienaip ar kitaip panaudoti turimus materialius išteklius. O juk nuo to priklauso ir gaunamos pajamos. Vadinasi, genetiškai arba socialiai užkoduota žmonių įvairovė lemia pajamų įvairovę, veikia jų formavimąsi.
Pripažindami šių veiksnių svarbą, vis dėlto neturėtume jų suabsoliutinti, nes tuomet turtinė nelygybė pasirodys fatališka, iš anksto nulemta ir nepakeičiama. Tuo tarpu kiekvienas žinome daugybę pavyzdžių, kai įgimti gabumai ar socialinė aplinka toli gražu ne visuomet atitinka žmogaus...
Šį darbą sudaro 4524 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!