Integracija į ES siejama su sparčia ūkio modernizacija, naujausiomis technologijomis, ekonomikos augimu. Nuolatinis poreikis atsinaujinti ir kurti skatina būti priklausomiems įvairioms bendrijoms, tapti sąjungų nariais. Todėl Lietuva, 2004 gegužės 1-ąją dieną tapusi viena iš Europos Sąjungos narių, įgijo naujų galimybių spręsti savo problemas, užtikrinti piliečių gerovę bei jų teisių apsaugą. Galime ieškoti paramos ir investicijų platesnėje aplinkoje. Lietuva, būdama pilnateise ES nare, pasinaudodama įvairiais investiciniais fondais įgyvendina gana brangiai kainuojančius projektus tokiose srityse, kaip aplinkos apsauga, naujų technologijų diegimas, ekonominės infrastruktūros plėtra, švietimo ir sveikatos sistemų plėtojimas.
Darbo tikslas. Atlikti Europos Sąjungos investicinių fondų veiklos analizę.
4) nustatyti ES fondų perspektyvas.
Darbo metodai
1) mokslinės literatūros, straipsnių, internetinių duomenų analizė;
2) statistinių duomenų analizė;
3) teisinių aktų informacija.
1. EUROPOS SĄJUNGOS FONDAI
1.1. ES fondai – kilmė, veikla
Po įstojimo į ES, išryškėjo labai didelis skirtumas tarp šios sąjungos senbuvių ir naujųjų narių. Tam tikslui įkurti struktūriniai fondai, skirdami investicijas, suteikdami paramą, skatina mažiau išsivysčiusias šalis įgyvendinti svarbius projektus, padedančius augti ekonomikai, socialiniam gyvenimo lygiui. Įkurtas Sanglaudos fondas (Priedas 1) – siekiant padėti pasirengti ekonominei ir monetarinei sąjungai keturioms labiausiai atsilikusioms ES šalims – Airijai, Graikijai, Ispanijai ir Portugalijai, ir Europos investicijų bankas – teikiantis paskolas projektams, spartinantiems ES regionų ekonominį ir socialinį suartėjimą.
Per pastarąjį dešimtmetį investicinių fondų sektorius gerokai išaugo ir vaidina svarbų vaidmenį Europos kapitalo rinkose. Investiciniai fondai pritraukia privačias santaupas ir jas produktyviai investuoja. Šiuo metu Europos fondų valdomo turto vertė viršija 5 trilijonus eurų [1].
Europos rinkoje labiausiai įprastų investicinių fondai – KIPVPS. Šių investicinių fondų valdomas turtas sudaro daugiau kaip 70 % viso investicinių fondų sektoriaus valdomo turto. KIPVPS (kolektyvinio investavimo į perleidžiamus vertybinius popierius subjektai) yra specialūs kolektyvinio investavimo fondai, kurių paskirtis – išskirtinai iš investuotojų pritraukto turto investavimas. Pagal KIPVPS direktyvoje nustatytus specialius reikalavimus KIPVPS investicinės politikos vykdymui KIPVPS valdytojams yra suteikiamas veiklos leidimas. KIPVPS teisės aktais, kuriuose nustatyti griežti investicijoms taikomi apribojimai,...
Šį darbą sudaro 7028 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!