Namų darbai

Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys

9.8   (2 atsiliepimai)
Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys 1 puslapis
Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys 2 puslapis
Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys 3 puslapis
Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys 4 puslapis
Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys 5 puslapis
Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys 6 puslapis
Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys 7 puslapis
Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys 8 puslapis
Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys 9 puslapis
Pagrindinės nūdienos psichologijos kryptys 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Psichologija, kaip savarankiškas mokslas yra gana jaunas. Tačiau psichologijos šaknys siekia net 5 –ąjį amžių prieš Kristų. Senovės graikų filosofų darbuose buvo nagrinėjami klausimai, kurie paskatino psichologijos mokslo atsiradimą. 1879 metais vokiečių psichologas, fiziologas ir filosofas Wilhelm‘as Wundt‘as (1832-1920) Leipcige įkurė pirmąją psichologijos tyrimų labaratoriją. Būtent šis įvykis ir ši data yra laikoma psichologijos mokslo atsiradimo pradžia. Šioje pirmojoje laboratorijoje karjerą pradėjo tokie žymūs mokslininkai, kaip S.Hall (įkūręs Amerikos psichologijos asociaciją ir 1883 metais įkūręs pirmąją JAV psichologijos labaratoriją Hopkinso universitete), J.M.Cattel (indvidualių skirtumų psichologijos pradininkas), H.Miunzberg (taikomosios psichologijos pradininkas).
Per daugiau nei šimtą psichologijos mokslo egzistavimo metų buvo sukurta daugybė teorijų, atlikti nesuskaičiuojami tyrimai, iškelta daugybė klausimų, rasta nemažai atsakymų. Psichologija vystėsi kartu su visuomene, kai kada net pralenkdama ar nukreipdama ją. Net ir nieko apie šį mokslą nežinantis žmogus greičiausiai yra girdėjęs S.Freud (Zigmundo Froido) pavardę, kurio darbai ir viesiems gerai žinomi terminai (id, ego, superego, libido) sukėlė tikrą perversmą ir, dėl savo ekstravangantiškumo yra populiarūs iki šių dienų.
Nežiūrint psichologijos universalumo, skirtingose kultūrose ji sulaukė nevienodo populiarumo. Šiaurės amerikietis neįsivaizduoja savo gyvenimo be asmeninio psichoterapeuto, retas „holivudiškas“ filmas apsieina be psichologo vaidmens. Nenuostabu, jog vien tik JAV yra virš 200 000 – psichologų. Panašias tendencijas galima pastebėti ir Vakarų Europoje, tačiau daugiausia žmonių turinčioje Kinijoje dirba tik apie 2000 psichologų.
Lietuvoje psichologija tampa vis populiaresnė, vis daugiau atsiranda psichologu specialistų, didėja jų poreikis ir darbo rinkoje. Nežiūrint to, psichologas lietuviams vis dar mistiška specialybė.
Pagrindinės psichologijos kryptys:
Nuo pat psichologijos, kaip savarankiško mokslo, atsiradimo pradžios išsiskyrė kelios psichologijos mokslo kryptys. Šios kryptys skyrėsi viena nuo kitos pirmiausia mokslininkų skirtingu psichinių reiškinių supratimu bei aiškinimu. Psichologai, siekdami įrodyti savo pažiūrų teisingumą, tyrė psichiką, kurdami vis naujesnius, pažangesnius tyrimo metodus. Paprastai vis nauja psichologijos kryptis atsirasdavo, kaip nepasitenkinimo reakcija į tai, kaip tuo metu psichika bei elgesys buvo suprantami, aiškinami ir tiriami. Dabatinės psichologijos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2149 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2149 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos namų darbas
  • 10 psl., (2149 ž.)
  • Word failas 85 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt