Šperos

Psichologija. Psichologijos kryptys

9.2   (2 atsiliepimai)
Psichologija. Psichologijos kryptys 1 puslapis
Psichologija. Psichologijos kryptys 2 puslapis
Psichologija. Psichologijos kryptys 3 puslapis
Psichologija. Psichologijos kryptys 4 puslapis
Psichologija. Psichologijos kryptys 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Psichologijos mokslo priešistorė. Psicholog. pradėjo formuotis 5a. prieš kr. Senovės Graikijos filosofu darbuose. Ilgą laiką psicholog. klausimus kėlė filosofai ir bandė spręsti žmogaus sielos problemas. Pirmieji pradininkai buvo Demokritas, Platonas, Aristotelis, Hipokratas. Platona teigė, kad nežemiškasis idealusis pasaulis turi savo tvarką. Jo centre yra visos esamybės pradžia – visiškas dvasiškumas. O aplink jį skrieja idėjų sfera ir sielos. Aristotelis paraše knygą skirtą sielos reiškiniams aiškinti. Svarbiausia ir sunkiausia užduotimi Aristotelis laikė „iki galo perprasti sielos prigimtį“. Jis pateikė labai plačią sielos sampratą. Aristotelis daug dėmesio skyrė žmogaus juslių arba jutimų aprašymui. Graikų gydytojas Hipokratas teigė, kad žmonės skiriasi savo elgesio ypatumais. Psichologijai yra svarbios ir filosofo R. Dekarto idėjos. Jis teigė, kad žmogaus siela yra pažini pačiam žmogui.
2. Poreikių hierarchija. Žmogaus poreikiai bręsta visuomenėje, bendraujant su kitais žmonėmis. Psichologas A. Maslou pateikė savitą poreikių klasifikaciją, kurioje atsispindi įvairių žmogaus poreikių ryšys. Jo nuomone, kiekvienas žmogus gimsta, turėdamas 5 rūšių poreikius, kurie išsidėstę pagal hierarchiją. 1-am laiptelyje yra fiziologiniai poreikiai, 2-am laip. saugumo poreikiai, 3-am laip. meilės poreikiai, 4-am pripažinimo poreikiai, 5-am savęs aktualizavimo poreikis. Kai patenkinami žemesnieji poreikiai, tampa efektyvūs esantys aukščiau ir keičia motyvaciją.
3. Savimonė. Skirtingai nuo gyvūnų mes suvokiame ir pažystame mus supantį pasaulį ir save. Šis žmogaus sugebėjimas suvokti ir geriau ar menkiau pažinti savo vidinį pasaulį yra savimonė. Galima sakyti, kad tai sąmonės dalis, nukreipta nuo išorinio pasaulio į mūsų AŠ, t.y. apimanti paties savęs įsisąmoniną. Savimonė – paties savęs, savo bruožų, poreikių ir galimybių, savo vietos pasaulyje suvokimas, pažinimas ir vertinimas.
4. Šiuolaikinės psichologijos kryptys. Struktūralizmas. Struktūalizmas-psichologijos kryptis, kurios atstovai V. Vunto, E. Tičeneris teigė, kad psichologijos uždavinys yra tirti žmogaus sąmonės struktūrą, glaudžiai susijusią su patyrimu. Pagrindiniai šios krypties atstovų nupelnai yra tie, kad psichologijai buvo iškelti mokslinio tyrimo kriterijai, kuriais vadovaujantis buvo siekiama atlikti tyrimus ir gauti objektyvius rezultatus. Funkcionalizmas. Atstovai: V. Džeimsas,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4988 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (4988 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos špera
  • 5 psl., (4988 ž.)
  • Word failas 119 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt