XX a. pab. - XXI a. pr. pasižymi ne tik procesais, aktyvinančiais visas pasaulio valstybes bei tautas, įtraukiančiais į globalizacijos iššūkių priėmimą tautines, valstybines, pilietines bendruomenes ir net kiekvieną individą atskirai. Šiuolaikinis žmogus tampa vis mobilesnis, nes atsiranda galimybės veikti bei konkuruoti ne tik nacionalinėje erdvėje, išryškėja vis didesni žmonių siekiai veikti globaliai. Ne visada poreikiai veikti tarptautiniame kontekste būna natūraliai suvokti, kartais jie yra priverstiniai, nes yra skatinami karų, skurdo, autoritarinio valdymo. Dėl pasikartojančių smurto protrūkių ir sistemingų žmogaus teisių pažeidimų daugelyje pasaulio vietų kyla vis sunkiau sprendžiamų priverstinio persikėlimo problemų. Kintamas ginkluotų konfliktų ir persikėlimo pobūdis bei rimti nuogąstavimai dėl sunkiai sukontroliuojamos globalios migracijos vis labiau sukuria tokią aplinką, kurioje turi būti įgyvendinama apsauga. Šią padėtį sunkina nelegali prekyba žmonėmis ir slaptas jų gabenimas, piktnaudžiavimas prieglobsčio procedūromis ir sunkumai, keliami prieglobsčio prašytojų, kuriems nesuteikiamas prieglobstis. Daugelis prieglobstį suteikiančių valstybių visame pasaulyje nerimauja dėl to, kad neišspręstos ir užsitęsusios pabėgėlių, ypač miestuose gyvenančių, problemos, dėl nevienodo pareigų ir atsakomybės pasidalijimo neišspręsti nereguliarios migracijos klausimai, taip pat dėl vis didesnių išlaidų, susijusių su pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų priėmimu. Pabėgėlių tematika vis aktualesnė tampa ir mūsų valstybei [Jastram K., Achiron M., 2001 p.1].
Pabėgėliai, nepriklausomai nuo visuomenės pozityvių ar negatyvių nuostatų, atvyksta į Lietuvos Respubliką. Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 350 pabėgėlių. Nuo valstybės politikos ir mūsų pačių požiūrio bei aktyvumo priklausys, ar žmonės, atvykę iš svetimų kraštų dėl karo baisumų, persekiojimo, kankinimų, bado, siekdami savo vaikų saugumo, galės integruotis į Lietuvos visuomenę; ar adaptuosis mūsų šalyje priimdami mūsų vertybes bei papročius ir praturtindami juos savaisiais; ar pati Lietuva sugebės paimti ir priimti iš atvykusių pabėgėlių viską, ką jie turi geriausio ir naudingiausio. Ar galima daryti prielaidą, kad prieglobsčio prašytojai mūsų valstybei virs našta, tapdami dar viena rizikos grupe, aštrindami kriminogeninę padėtį, sudarydami balastą ekonomikos kilimui ir gerbūvio augimui bei didindami nedarbo...
Šį darbą sudaro 3556 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!