Rumbauskaitė Reda. Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo ir praradimo būdai: referatas / mokslinis vadovas: lekt. Gintarė Šatienė; Šiaulių universitetas, Ekonomikos katedra. – Šiauliai, 2007. – 18 psl.
SANTRAUKA
Referate aprašoma Lietuvos Respublikos pilietybė. Kaip ji suprantama ir traktuojama kai kuriuose dokumentuose. Taip pat minimos pagrindinės piliečių teisės ir pareigos. Bei glaustai apžvelgiami pačią pilietybę reguliuojantys svarbiausi dokumentai.
Apibūdinami pagrindiniai Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo ir praradimo būdai, nurodomos tam būtinos sąlygos ir lemiamą įtaką turinčios aplinkybės.
Išnagrinėjamas buvusio prezidento Rolando Pakso Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimas išimties tvarka Jurijui Borisovui. Apžvelgiamos pagrindinės sąlygos, kodėl pilietybė nebuvo suteikta J. Borisovui.
ĮVADAS
Tema.Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo ir praradimo būdai.
Temos naujumas ir aktualumas. Pasirinktas nagrinėti pilietybės klausimas dėl to, kad tai mažai išanalizuota tema, dėl savo vienareikšmingumo ir aktualumo tik užsienio piliečiams ar asmenims be pilietybės (apatridams). Nors pilietybės klausimas turėtų rūpėti visiems Lietuvos Respublikos gyventojams, nepriklausomai nuo jų pilietybės. Apžvelgiami ir analizuojami visi būdai pilietybei įgyti ar jos netekti Lietuvos Respublikoje.
Darbo tikslas ir uždaviniai. Darbo tikslas yra išnagrinėti Lietuvos respublikos pilietybės įgijimo ir praradimo būdus. Darbo uždaviniai:
1. Aptarti pačią pilietybės reikšmę.
2. Išsiaiškinti pagrindinius Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo būdus.
3. Išnaginėti svarbiausius Lietuvos Respublikos pilietybės praradimo būdus.
4. Apžvelgti Jurijaus Borisovo pilietybės įgijimo sąlygas.
Literatūros apžvalga. Darbui panaudoti interneto šaltiniai, literatūra. Tačiau literatūros nagrinėjama tema nėra daug ir ji gana abstrakti. O internetinia šaltiniai pateikia medžiagą gan plačiai ir sudėtingai. Taigi šiame darbe turėtą informaciją stengtasi supaprastinti ir perrašyti, kad būtų prieinama ir suprantama.
I. PILIETYBĖS SAMPRATA
Kad atsirastų ir egzistuotų valstybė, turi būti ir tam tikra žmonių bendruomenė. Šią bendruomenę apibrėžia ir iš kitų socialinių grupių bei pavienių asmenų išskiria Pilietybės institucija. Pilietybė yra viena svarbiausių valstybės suvereniteto išraiškų.
Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 1994 m. balandžio 13 d. nutarime pilietybę apibūdina taip: ,,Pilietybė yra nuolatinis asmens politinis teisinis ryšys su konkrečia valstybe, grindžiamas abipusėmis teisėmis ir pareigomis ir iš jų išplaukančiu savitarpio pasitikėjimu, ištikimybe bei gynyba”.
Pilietybė –...
Šį darbą sudaro 5749 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!