Referatai

Olimpinės žaidynės

10   (1 atsiliepimai)
Olimpinės žaidynės 1 puslapis
Olimpinės žaidynės 2 puslapis
Olimpinės žaidynės 3 puslapis
Olimpinės žaidynės 4 puslapis
Olimpinės žaidynės 5 puslapis
Olimpinės žaidynės 6 puslapis
Olimpinės žaidynės 7 puslapis
Olimpinės žaidynės 8 puslapis
Olimpinės žaidynės 9 puslapis
Olimpinės žaidynės 10 puslapis
Olimpinės žaidynės 11 puslapis
Olimpinės žaidynės 12 puslapis
Olimpinės žaidynės 13 puslapis
Olimpinės žaidynės 14 puslapis
Olimpinės žaidynės 15 puslapis
Olimpinės žaidynės 16 puslapis
Olimpinės žaidynės 17 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Olimpinės varžybos ir Olimpinės žiemos varžybos, Lietuviai jose ir Olimpinių atributų atsiradimo istorija.

Antikinės žaidynės, Olimpiada ir jos atributai, Olimpiniai žiedai, Žiedų spalvų interpretacija, Olimpinis devizas, Olimpinė ugnis, Olimpinio deglo estafetė, Olimpinio deglo konstrukcija, Kita atributika, Lietuva Olimpinėse žaidynėse, Lietuvos laimėjimai olimpiadose, Lietuvos sportininkai žiemos olimpinėse žaidynėse, Žiemos olimpinės žaidynės.

Ištrauka

Nėra tiksliai žinoma kada prasidėjo Olimpinės žaidynės, tačiau egzistuoja keletas legendų apie žaidynių kilmę. Pirmas rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Olimpinių žaidynių atvejis – 776 pr. m. e. Olimpijoje vykusios žaidynės, bet žinoma, jog tai nebuvo pirmosios žaidynės. Tų laikų žaidynės buvo vietinės vieno sporto (jojimo lenktynių stadione) varžybos.
Vėliau žaidynės tapo vis svarbesnės Graikijoje, o savo zenitą pasiekė šeštame bei penktame amžiais pr. m. e. Žaidynės buvo svarbios ir religiškai, tarp varžybų buvo nešamos aukos dievams, rengiamos įvairios ceremonijos. Varžybų skaičius padidėjo iki 20, žaidynės tęsdavosi kelias dienas. Varžybų laimėtojai buvo labai gerbiami, apie juos rašomos poemos, kuriamos skulptūros. Žaidynės vyko kas ketverius metus, laikotarpis tarp žaidynių vadintas Olimpiada, šis laikotarpis buvo svarbus metų skaičiavimui.
Romėnams užėmus Graikiją, žaidynės prarado svarbą, o krikščionybei tapus pagrindine imperijos religija, žaidynės laikytos pagonių švente, todėl 393 metais imperatorius žaidynes uždraudė. Jas vėl pradėta rengti 1896 m.
Olimpiada ir jos atributai
Olimpinės žaidynės (arba Olimpiada) – tarptautinės daugelio sportų varžybos, vykstančios kas ketverius metus. Olimpinės žaidynės prasidėjo Antikinėje Graikijoje, o XIX amžiaus gale žaidynes atgaivino prancūzas Pjeras de Kubertenas (Pierre de Coubertin). Atgaivintos olimpinės žaidynės, dažnai vadinamos vasaros žaidynėmis, vyksta kas ketverius metus nuo 1896, išskyrus metus, kai vyko pasauliniai karai.
Paskutinės žaidynės vyko 2004 Atėnuose, Graikijoje, ateinančios vyks 2008 metais Pekine.
Nuo 1924 metų rengiamos specialios olimpinės žiemos sportų žaidynės. Pradžioje jos buvo rengiamos tais pačiais metais, kaip ir vasaros, bet nuo 1994 jos rengiamos praėjus dvejiems metams po vasaros žaidynių.
Olimpiniai simboliai
Olimpiniai simboliai – žiedai, šūkis ir liepsna – perteikia olimpinę dvasią ir pagrindines vertybes – universalumą, tobulumo siekį, taiką ir atvirumą.
Olimpiniai žiedai
Nuo 1920 metų naudojami Olimpiniai žiedai
Penki persidengiantys žiedai iliustruoja Olimpinio judėjimo universalumą. Olimpiniai žiedai pavaizduoti ir Olimpinėje vėliavoje. Šį, dabar visame pasaulyje atpažįstamą simbolį 1915 m. pasiūlė Pjeras de Kubertenas.
Olimpiniai žiedai – pagrindinis Olimpinių žaidynių simbolis. Simbolį sudaro penki persidengiantys žiedai – mėlynas, geltonas, juodas, žalias ir raudonas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3580 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (3580 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos referatas
  • 17 psl., (3580 ž.)
  • Word failas 294 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt