Pristatymai

Mindaugo laikų Lietuva

9.2   (3 atsiliepimai)
Mindaugo laikų Lietuva 1 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 2 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 3 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 4 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 5 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 6 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 7 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 8 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 9 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 10 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 11 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 12 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 13 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 14 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 15 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 16 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 17 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 18 puslapis
Mindaugo laikų Lietuva 19 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Mindaugo laikų Lietuva: valstybės sukūrimas, Mindaugo ir jo šeimos pasikrikštyjimas, Lietuvos Karalius, Voruta, Kova dėl Mindaugo palikimo, Viduramžių Lietuvos palikimas, Baltarusija, Ukraina.

Ištrauka

• XIIIa. Lietuvių žemes supo pavojingi priešai: Kalavijuočių ir Kryžiuočių ordinai. Kaiminystėje buvo Lenkijos Karalystė ir Rusios Kunigaikštystės. Ginti ir valdyti kraštą reikėjo vieningos valdžios.
• „Mindaugo Lietuva“.
• Čia rašoma apie Mindaugo ir jo šeimos narių pasikrikštijimą 1251m.
• Vienidamas žemes, Mindaugas įgijo daug priešų. Nuo valdžios nušalinti kunigaikščiai ėmė regsti sąmokslą. Prie jų prisijungė Livonijos ordinas. Kilus pavojui, Mindaugas su žmona, sūnumi bei giminaičiais nusprendė pasikrikštyti. Derybos dėl Mindaugo krikšto prasidėjo 1250 m. rudenį, o 1251 m. žiemos pabaigoje Mindaugas su savo dvariškiais priėmė Krikšto sakramentą. Lietuvą popiežius pripažino krikščioniška šalimi ir patvirtino jos valdovo teisėtumą. 1253m. liepos 6 d. mūrinėje Vilniaus katedroje Mindaugas iškilmingai pateptas šventaisiais aliejais ir vainikuotas Lietuvos karaliumi. Lietuva tapo Europos valdovų pripažinta karalyste.
• Netrukus Mindaugas gavo popiežiaus leidimą karūnuoti savo sūnų. Taip įtvirtino paveldimą karaliaus sostą. Valstybės reikalams tvarkyti įsteigė patarėjų tarybą, kurią sudarė sūnūs ir vyresnieji kunigaikščiai. Krikščionybei skleisti įkūrė pirmąją Lietuvos vystupiją. Nuolatinės sostinės Lietuvos karalius neturėjo. Kaip ir daugelis kitų šalių valdovų, jis vykdavo į pilį, kurioje buvo maisto ir pašaro. Metraščiuose minima Mindaugo pilis Voruta.
• Lietuvos palaimintasis Vitas. Manoma, jog šis dvasininkas galėjo dalyvauti Mindaugo krikšto bei karūnavimo apeigose. 1253 m. spalį paskirtas pirmuoju Lietuvos vyskupu. Kadangi pagoniškoje Lietuvoje jam sunkiai sekėsi platinti krikščionybę, po dviejų metų atsisakė tarnybos.
• XIII amžiuje susiklosčiusi geopolitinė padėtis diktavo neišvengiamų, gyvybiškai svarbių ir net nepopuliarių sprendimų seką, siekiant svarbiausio tikslo - išsaugoti Lietuvos valstybę, apginti ją nuo nesiliaujančių puldinėjimų, prisidengus stabmeldžių krikštijimo misija. Mindaugas aiškiai suvokė, kad Lietuvai toliau pasilikti paskutine pagoniška šalimi yra pražūtinga. Lietuva keletą šimtmečių priešinosi krikštijimui kardu ir stebino kaimynus atsparumu tokiems pasikartojantiems mėginimams. Antras ne mažiau svarbus klausimas – iš kur priimti krikštą: iš Rytų ar Vakarų?
• Vienuolis Kristijonas, rengdamas valdovą krikštui ir išsamiai aiškindamas krikščionių tikėjimo tiesas, natūraliu būdu atskleidė ne tik krikščioniškosios Europos valstybių tarpusavio ryšius, bet ir tuometinės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1200 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Skaidrės (.ppt)
Apimtis
19 psl., (1200 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos pristatymas
  • 19 psl., (1200 ž.)
  • Skaidrės 1 MB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt