Tai mus veda prie dar vieno apmąstymo. Iš vienos pusės, konfliktas tarp krikščioniškojo modernizmo ir konservatyvesnės krikščionybės dažnai buvo konfliktu tarp teologijos profesorių, profesionalios dvasininkijos ir bažnyčios biurokratų, iš kitos pusės, tai buvo konfliktas ir tarp paprastų žmonių. Džefris Hadenas (Jeffrey Hadden) atkreipė ypatingą dėmesį į šį konfliktą – ištikimybė dviejų žmonių grupių bendrai simbolių sistemai, bet suteikimas šiai simbolių sistemai visiškai skirtingų reikšmių. Šias dvi grupes sudarė dvasininkijos tarnautojai ir įvairių krikščioniškų tikėjimų pasauliečiai. Gustavas Menšingas (Gustav Mensching) aprašė keletą skirtingų tarp genties žmonių liaudiškos religijos ir pasaulinių religijų, kurios siekia būti universalios. Liaudiškos religijos išlaiko vietinę kultūrą ir papročius, tuo tarpu pasaulinės religijos siekia išvystyti sudėtingą racionalią teologiją, etninę sistemą paremtą ta teologija, formalius kultinius ritualus ir profesionalią dvasininkiją, kuri apsaugo, palaiko ir nuodugniai paruošia teologiją, etiką ir liturgiją. Tačiau, pasaulinės religijos taip pat turi tendenciją sukurti liaudiškas tikėjimo versijas. Mases sunku sudominti komplikuotomis racionalizuotomis teologijomis, tačiau pritaikyta jiems religijos versija juos sudomina. Dėl to, dauguma pasaulinių religijų turi dvi tikėjimo versijas: liaudiškąją ir oficialiąją, pirmoji iš jų susilieja su vietiniais papročiais, tikėjimais ir mitais. Kartais tos pačios nacijos etninės grupės turi unikalią savą tikėjimo interpretaciją(versiją). Tai yra kita liaudiškos religijos forma, kuri taip pat gali skirtis nuo to tikėjimo oficialios formos.
Konflikte tarp oficialios ir liaudiškos religijos yra dvi pagrindinės dimensijos (dalykai), kurios mus domina. Pirmoji susijusi su santykine racionalumo svarba; oficiali religija siekia sukurti sisteminę teologiją. Teologijos profesoriai, socialinių reikalų taryba, direktoriai ir kita biurokratinės struktūros dvasininkija gali stengtis atrasti ryšį tarp mokslo ir mito. Jie gali sukurti gana sekuliarizuotas teologijas ir gali sukurti ortodoksines teologijas, kuriomis gali prireikti „smegenų mankštos“, kad jas suprastum. Abejais atvejais, teologija yra sukuriama remiantis loginio nuoseklumo ir darnumo principu. Kartais teologinis elitas užsiima demitologizavimu ir remitologizvimu – biblijinių istorijų. (Remitologizavimas tai mitų pertvarkymas ir naujos interpretacijos procesas, tam, kad jie taptų...
Šį darbą sudaro 7531 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!