Niels Chrisite yra Oslo universiteto Teisės fakulteto profesorius, buvęs ilgametis Kriminologijos ir baudžiamosios teisės instituto direktorius, Skandinavijos kriminologijos tarybos prezidentas, vienas iš abolicionistinio kriminologinio judėjimo pradininkų Europoje. Norvegijos kriminologo dėmesio centre - nusikaltimų kontrolės ir pirmiausia - korekcinių institucijų problemos bei alternatyvūs, neprievartiniai teisėsaugos sprendimai. Nils Christie yra daugelio kriminologinių straipsnių ir knygų autorius. Šiame darbe bus analizuojama viena iš jo knygų „Nusikaltimų kontrolė kaip pramonė“.
Nuo pat pradžių dar nepradėjus skaityti knygos sudomina jos pavadinimas : “Nusikaltimų kontrolė kaip pramonė”. Šis pavadinimas mane labai suintrigavo ir iš karto sukėlė tokius klausimus : kodėl autorius lygina nusikaltimų kontrolę su pramone? Ar tikrai galima nusikaltimų kontrolę analizuoti kaip pramonę? Kokios yra priežastys tokio analizavimo? Autorius ,manau, šią knygą įvardino taip, nes norėjo, kad skaitytojas būtų suintriguotas, kad paėmusiam į rankas šią knygą jam kiltų šie klausimai ir kad kiltų noras toliau skaityti ir ieškoti atsakymų į šiuos klausimus, todėl aš, kuri buvo suintriguota šio pavadinimo, tikiuosi, kad rasiu šioje knygoje atsakymus į savo iškeltus klausimus.
Visų pirma knygos analizę pradėsiu nuo trumpo knygos turinio ir struktūros aptarimo. Knyga yra sudaryta iš 13 atskirų skyrių. Kiekviename skyriuje autorius aptaria vis kitą klausimą ar problemą.
3 skyrius vadinasi „Seikėjamo skausmo kiekis“ šiame skyriuje autorius aptaria bausmių dydžius, pateikdamas kalinimo mastus tam tikrose šalyse. Rodikliu jis laiko kalinių skaičių tenkantį 100 tūkstančių gyventojų. Vadovaudamasis šiuo rodiklius jis pateikia įvairių šalių ir įvairių laikotarpių kalinimo įstaigose kalinamų kalinių skaičių. Šalyse šie rodikliai yra nevienodi: JAV yra pastebimas kalinių daugėjimas, tuo tarpu Rytų Europoje mažėjimas, todėl autorius mano, kad „Visų mūsų duomenys byloja viena: kalinimo duomenys yra nepatikimas nusikalstamumo rodiklis.“3 Todėl nereikia reaguoti į gaunamus duomenis, kaip į kriminogeninę situaciją. Kiekviena šalis savaip sprendžia nusikalstamumo problemas ir tolimesniuose skyriuose autorius nagrinės kodėl vienos šalys renkasi griežtesnes bausmes, o kodėl kitos švelnesnes.
4 skyriaus pavadinimas „ Kodėl taip mažai kalinių?“ šiame...
Šį darbą sudaro 2152 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!