Recenzijos

knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai

10   (1 atsiliepimai)
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 1 puslapis
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 2 puslapis
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 3 puslapis
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 4 puslapis
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 5 puslapis
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 6 puslapis
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 7 puslapis
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 8 puslapis
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 9 puslapis
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 10 puslapis
knygos "smurto prevencija" recenzija deviaciju sociologijai 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Knygą „Smurto prevencija“ James Gilligan parašė 2001. Prieštaringoje bei užuojautos kupinoje knygoje žymus Amerikos psichiatras J. Gilliganas pristato visiškai naują požiūrį į smurto ir jo efektyvios prevencijos problemas. Dažniausiai į smurtą žiūrima iš tradicinių moralės ir teisės pozicijų ir keliamas klausimas: “Kokia pražūtinga yra viena ar kita veika, ir kokios bausmės ji nusipelnė?” Deja, šis požiūris - mūsų visuomenės teisinės ir politinės strategijos pagrindas - nesugeba atskleisti tikrųjų smurto priežasčių. Gilliganas siūlo pažvelgti į smurtą kaip į sveikatos apsaugos problemą. Anot jo, pagrindinį dėmesį reikia skirti tiems asmenims, kuriems gresia padidinta agresyvumo rizika, o su tais, kurie nesugebėjo išvengti smurto epidemijos, reikia elgtis kaip su karantinuotais infekcijos ligoniais, užuot tiesiog įkalinus juos vardan baudimo ir keršto. Dvidešimtasis amžius paskendo smurte. Jei perprastume pavienių asmenų agresiją, sugebėtume užkirsti kelią kolektyviniam smurtui, kuris labiau nei visi pavieniai nusikaltimai, sudėti kartu, kelia kur kas didesnį pavojų mūsų visų ateičiai.

Ištrauka

 Pasirinkau skaityti James Gilligan knygą „Smurto prevencija“ todėl, kad smurto tema šiandien yra labai aktuali ir skaudi. Man buvo įdomu sužinoti, kokias to priežastis aiškina psichologai ir kaip jį sumažinti. Taigi...
Pradėsiu apie autorių. Gydytojas James Gilligan nuo 1965 m. dvidešimt metų dirbo Harvardo medicinos mokykloje. Jis vadovavo psichiatrinės priežiūros teikimui Masačiūsetso kelėjimuose ir kalėjimų psichiatrijos ligoninėse. James Gilligan yra tarptautinės teismo psiciatrijos asociacijos prezidentas. Taip pat jis JAV prezidento B. Clintono prašymu tapo JAV mokslo patariamosios tarybos nariu, vykdant nacionalinę kampaniją prieš jaunimo smurtą.
Šią knygą „Smurto prevencija“ James Gilligan parašė 2001. Prieštaringoje bei užuojautos kupinoje knygoje žymus Amerikos psichiatras J. Gilliganas pristato visiškai naują požiūrį į smurto ir jo efektyvios prevencijos problemas. Dažniausiai į smurtą žiūrima iš tradicinių moralės ir teisės pozicijų ir keliamas klausimas: “Kokia pražūtinga yra viena ar kita veika, ir kokios bausmės ji nusipelnė?” Deja, šis požiūris - mūsų visuomenės teisinės ir politinės strategijos pagrindas - nesugeba atskleisti tikrųjų smurto priežasčių. Gilliganas siūlo pažvelgti į smurtą kaip į sveikatos apsaugos problemą. Anot jo, pagrindinį dėmesį reikia skirti tiems asmenims, kuriems gresia padidinta agresyvumo rizika, o su tais, kurie nesugebėjo išvengti smurto epidemijos, reikia elgtis kaip su karantinuotais infekcijos ligoniais, užuot tiesiog įkalinus juos vardan baudimo ir keršto. Dvidešimtasis amžius paskendo smurte. Jei perprastume pavienių asmenų agresiją, sugebėtume užkirsti kelią kolektyviniam smurtui, kuris labiau nei visi pavieniai nusikaltimai, sudėti kartu, kelia kur kas didesnį pavojų mūsų visų ateičiai.
tikslas – patikrinti ar teisingas teiginys, kad įmanoma sustabdyti jo mastą ir intensyvumą priklijavus jam „blogio“ ir „nusikaltimo“ etiketes, uždraudus žmonėms dalyvauti jame ir nsudoti jį, arba prieš šio draudimo pažeidėjus naudojant dar didesnį smurtą mūsų vadinamą „bausme“ ir „teisingumu“. Šis požiūris į smurto įveikimą yra toli nuo problemos sprendimo, jis ne tai kad nepajėgus sumažinti smurto keliamo pavojaus, o atvirkščiai. Kova su nusikalstamumu yra kova su jo priežastimis. Pirmiausias...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3636 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (3636 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos recenzija
  • 11 psl., (3636 ž.)
  • Word failas 91 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią recenziją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt