Esės

M. McLuhan "Kaip suprasti medijas?"

9.6   (3 atsiliepimai)
M. McLuhan "Kaip suprasti medijas?" 1 puslapis
M. McLuhan "Kaip suprasti medijas?" 2 puslapis
M. McLuhan "Kaip suprasti medijas?" 3 puslapis
M. McLuhan "Kaip suprasti medijas?" 4 puslapis
M. McLuhan "Kaip suprasti medijas?" 5 puslapis
M. McLuhan "Kaip suprasti medijas?" 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Medijos daro didelę įtaką visuomenei ir kultūrai. Herberto Marshallo McLuhano knyga „Kaip suprasti medijas? (Žmogaus tęsiniai)“ jos realiu išleidimo laikotarpiu (1964 metais) buvo tapusi „hitu“ bei labai išpopuliarėjus. Šios knygos autorių visi labai vertino – tokie menininkai kaip Andy Warholas bei Robertas Rauschenbergas priskyrė jam garbingą įkvepėjo vaidmenį. Autorius buvo tapęs iškiliausiu XX a. orakulu bei dabar, vėl juo susidomėjus, knyga vis dar aktuali, nes dalis to, ką jis numatė, pradėjo vykti realiame laike.
Pats M. McLuhanas buvo kanadietis, anglų literatūros dėstytojas, todėl knygoje gausu literatūrinių veikalų (eilėraščių, romanų ir kt.) citatų bei komentarų.
Pagrindinė tema, kurią nagrinėjo M. McLuhanas buvo medijų poveikis visuomenei ir kultūrai. Pirmiausia reikėtu apibrėžti termino „medija“ reikšmę, nes ji skiriasi nuo lietuviškai suprantamos, susiaurintosios versijos, reiškiančios žiniasklaidą (radiją, televiziją ir laikraštį). Bendrojoje McLuhano teorijoje „medija“ visų pirma reiškia bet kokią techninę žmogaus raiškos formą, technologiją, išradimą ar netgi pagrindinę kokios nors veiklos žaliavą (pavyzdžiui, popierius, skaičius, kirvis, drabužiai, namas, nuotrauka, laikrodis, pinigai, elektros šviesa, etc.). Žinoma, dauguma medijų yra komunikacijos priemonės tiesiogine ar perkeltine prasme (kelias, dviratis, spausdinimo presas, laikraštis, telegrafas, televizija, etc.) arba informavimo priemonės, o dažnai ir viena, ir kita [1]. Pirmiausia, ką jis teigia savo knygoje, kad medija yra žmogaus kūno pratęsimas ir elektroninė medija yra nervinės sistemos pratęsimas. Tai nagrinėjama įvairiomis formomis ir interpretacijomis. Savo knygoje M. McLuhanas pradeda prielaida, kad „mes tampame tuo, į ką žiūrime“, „mes kuriame priemones, o po to priemonės kuria mus“. Jis nagrinėja dvi technologines revoliucijas: pirmąją, įvykusią XV a. viduryje, išradus spausdinimo presą su judančiu šriftu ir antrąją, prasidėjusią XIX a. pabaigoje, panaudojus elektrą naujiems dalykams (telegrafas, telefonas, kompiuteris ir .t.): ji išmokė žmones pertvarkyti savo pasaulėvaizdį pagal kibernetinės erdvės taisykles [1].
Kalbant apie autoriaus žodyną, galima pastebėti šiokių tokių nesklandumų – McLuhanas nepaaiškina daugelio sąvokų, tarsi visi jau žinotų, ką jis turėjo omeny. Apibrėžimai paminimi daug vėliau,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1273 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1273 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos esė
  • 6 psl., (1273 ž.)
  • Word failas 47 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Analitinis esė rašto darbas. Kvaraciejienė, I. (2014). Tatuiruotė kaip asmens identitetas. Psichologiniai veiksniai

Analitinis esė rašto darbas. Kvaraciejienė, I. (2014). Tatuiruotė kaip asmens identitetas. Psichologiniai veiksniai Sociologija Peržiūrėti darbą

Platono imitacijos teorija, kaip P. Bourdieu medijų teorijos ištakos

Platono imitacijos teorija, kaip P. Bourdieu medijų teorijos ištakos Sociologija Peržiūrėti darbą

P. Bergeris "Sociologija". Sociologija – kaip individualus žaidimas

P. Bergeris "Sociologija". Sociologija – kaip individualus žaidimas Sociologija Peržiūrėti darbą

Studentų požiūris į šiuolaikinį mokytoją kaip specialistą

Studentų požiūris į šiuolaikinį mokytoją kaip specialistą Sociologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt