Vilnius, 2006 m.
5. Literatūra..................................................................................... 8
Įvadas
XVIII a. pabaigoje Lietuvos architektūroje beveik du šimtus metų vyravusį baroko stilių pakeitė klasicizmas. Tuo metu menas atsiskyrė nuo karalių ir didikų rūmų, nuo miestų amatų. Klasicizmo stilius kilo iš prancūzijos . Šis stilius buvo priešingybė ištaigingam barokui. Tai paprastas, ramus, bet didingas stilius. Panaudojant paprasčiausius senovės romėnų statybos pradus.
Buvo kuriamos naujo tipo mokyklos. Jose išaugo daug gabių mokinių. 1793 m. Lietuvos vyriausioje mokykloje buvo įkurta architektūros katedra. Lietuvoje netrūko intelektualių žmonių, kurie įvairiose meno srityse plėtojo naujas idėjas ir kažkuom savitu išsiskirdavo iš kitų garsių europos meno atstovų savo darbais. XVI – XIX amžius lietuvos meno istorijoje pasižymi gausiais architektūriniais statiniais , kuriuose vyrauja įvairių stilių bruožai. Vilniaus Universitetas, kuris dabar jau yra kaip architektūrinis paminklas, ir joe dirbantys asmenys, buvo viena iš tų institucijų kuri, didelį dėmesį skyrė lietuvos architektūrai bei dailei. Vienas iš tokių žmonių, priklausiusių lietuvos architektūros elitui, nors pats buvo kilęs iš latvijos, ir kuris taip pat buvo vilniaus universiteto profesūros atstovas, tai Mykolas Šulcas. Turbūt garsiausio visų laikų lietuvos architekto Lauryno Gucevičiaus padėjėjas ir galima teigti mokinys. Tuo metu architektūroje ju vyravo klasicizmas, teigiama, kad XVIIIa pab. buvo pasiekta lietuvos klasicizmo kulminacija, tad Mykolas Šulcas kaip Lauryno Gucevičiaus padėjėjas perėmė jo idėjas bei iš dalies tęsė jo pradėtus bei neužbaigtus darbus. Mykolas Šulcas būdamas Vilniaus universiteto profesoriumi skyrė didelį dėmesį jo plėtrai bei savo architektūrinius sugebėjimus naudojo norėdamas gražinti ir tobulinti universitetą , kad jis išsiskirtų ne tik kip mokymo įstiga , bet ir kaip architektūrinis objektas. Apžvelgsime jo darbus universiteto aplinkoje taip pat ir kitus objektus kuiriuos jis suprojektavo. Jo darbų nėra gausu, tačiau kiekvienas vienaip ar kitaip įėjo į Lietuvos istoriją.
Mykolo Šulco veiklos pradžia ir
architektūros bruožai
Mykolo Šulco kaip architekto darbų pradžia siejasi su Laurynu Gucevičiumi, kai jis buvo paskirtas jo adjunktu 1797-1798 metais. Po metų išrinktas profesoriumi ir...
Šį darbą sudaro 1737 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!