Renesansas Lietuvoje reiškėsi nuo XV a. pab. Iki XVII a. vid.Buvo sukurta reikšmingų architektūros ir dailės kūrinių , publicistikos , istorijos , teisės darbų, atidarytos pirmosios mokyklos .
Renesanso laikotarpiu reikšmingi visuomeniniai pastatai buvo mokyklos, nes humanistinis sąjudis didelę reikšmę teikė švietimui.Pradėta plačiau steigti mokyklas , statyti joms pastatus ir pastatų kompleksus.Didžiausias jų — Vilniaus universiteto kompleksas , kurio statybos ir perstatymai truko iki XIX a. Vėlyvojo renesanso laikotarpiu jį sudarė Didžiojo ir Observatorijos kiemų mokomieji ir gyvenamieji pastatai.
Vilniaus universitetas buvo sudėtingas ansamblis iš įvairaus ploto ir konfigūracijos kiemų , apie kuriuos buvo išsidėstę mokymo procesui skirti pastatai, gyvenamieji namai , ūkiniai ir gamybiniai trobesiai, nemažai buvo pastatyta ir bendrabučių.
Darytas XVII a. pr.Paryžiaus na-
Cionalinė biblioteka,HD-4,178,Nr.
1076:1-mokykla,2-varpinė,3- mo-
kykla,4-bokštelis su laikrodžiu ir
varpu,5-įėjimas į auditoriją,6-pasi-
vaikščiojimų arkada,7- auditoija,8-
įėjimas iš kolegijos,9-laiptai į 3
aukštą,10-bendra patalpa,11-profe-
sorių miegamieji,12-koridorius,13-
bendra patalpa,14-rūbinės15-išvietė
16-įėjimas į bendrą patalpą,17-ben-
ra patalpa,18-koplyčia,19-laiptai,
20-vyresnio miegamasis,21-paly-
dovo miegamasis,22-rektoriaus,23-
nuodemėklausio,24-2nuodemėkl.,
25-išvietė,26-galerija su arkomis,
27-bažnyčios choras,28-laiptai į
zakristijospieangį ir šventyklą,29-
patalpa prieš zakristiją,30-zakristija,
31-bažnyčia.
1.
B
Erdvūs Universiteto kiemai su lėkštų arkų galerijomis buvo skirti rekreacijai,o Didysis kiemas — dar ir susirinkimams.Didžiojo kiemo šiauriniame korpuse išliko renesansinė arkadų kompozicija.Fasadą per du aukštus skaidė piliastrai , į kuriuos rėmėsi profiliuotų arkų galai.
Didysis kiemas siauru perėjimu jungiasi su M.Počobuto kiemu. B paveikle pavaizduotas Didysis kiemas su arkinėmis galerijomis .C paveiksle - M.Počobuto kiemas .
C ↓
2.
Vilniaus Universiteto Senieji Rūmai
Pagrindinis įėjimas yra iš Universiteto gatvės per bibliotekos kiemą ir iš Sruogos gatvės.Ansamblyje ir gretimoje aplinkoje vyrauja šv.Jono bažnyčia,ypač –varpinė, kiti pastatai harmoningai pritampa prie senamiesčio.
Ansamblis šiek tiek pailgas,netaisiklingo plano .Susideda iš 12 Universiteto pastatų,turinčių po kelis korpusus,šv.Jono bažnyčios ir varpinės.Pastatai išdėstyti apie 12 įvairaus dydžio plano kiemų ir kiemelių: Didijį ,Observatorijos,Daukanto,Mickevičiaus,Stuokos-Gucevičiaus,Daukšos,Stanevičiaus,Sirvydo ,Arkadų ir Bibliotekos.
Kiemui būdinga pagal barokinius principas sutvarkyta erdvė.Ansamblio v. dalyje yra į Universiteto g.pusę atviras Bibliotekos kiemas.Prie jo stovi antrojo pastato,trečiojo ir ketvirtojo pastato korpusas.Ansambio š.r.dalies pastatai kompaktiškai sugrupuoti apie 5 kiemus. D paveiksle pavaizduotas Vilniaus uni-versiteto senųjų rūmų aksonometrija :
D ↓
3.
VU pastatai plytų mūro....
Šį darbą sudaro 2313 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!