Referatai

Lietuvos architektūra

9.8   (2 atsiliepimai)
Lietuvos architektūra 1 puslapis
Lietuvos architektūra 2 puslapis
Lietuvos architektūra 3 puslapis
Lietuvos architektūra 4 puslapis
Lietuvos architektūra 5 puslapis
Lietuvos architektūra 6 puslapis
Lietuvos architektūra 7 puslapis
Lietuvos architektūra 8 puslapis
Lietuvos architektūra 9 puslapis
Lietuvos architektūra 10 puslapis
Lietuvos architektūra 11 puslapis
Lietuvos architektūra 12 puslapis
Lietuvos architektūra 13 puslapis
Lietuvos architektūra 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 Architektūra - materialiosios aplinkos ir emocijų formavimo menas – yra kartu epochų atspindys ir epochų realybė.
Lietuvos architektūra ilgame ir duobėtame istorijos vieškelyje išgyveno daug raidos etapų. Neatskiriamai susijusi su socialiniais procesais, tautos likimu, atiduodama laikui, karams, gaisrams milžinišką negrąžinamą duoklę, ji kito kiekybiškai ir kokybiškai, nepaisant visų negandų, paliko neišdildomų pėdsakų, didelių ir savitų vertybių.
Lietuvos materialinės ir dvasinės kultūros savitumą ilgą laiką, iki pat XV amžiaus, be kitų veiksnių, lėmė pagonybės ideologija ir nuožmūs karai.
Po oficialaus pagoniškosios ideologijos panaikinimo ir Žalgirio pergalės prieš Kryžiuočių ordiną Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė stiprino politinius ir kultūrinius ryšius su Rytų ir Vakarų Europos šalimis, plėtė prekybą, amatus, ugdė miestus, teikdama jiems kai kurias vakarietiškojo pavyzdžio teises ir privilegijas, statė, prisitaikydama prie vietinių sąlygų ir turimų medžiagų, vis naujos paskirties bei stiliaus visuomeninius pastatus – rotušes, bažnyčias, vienuolynus, rezidencines pilis.
Visi šie didžiuliai poslinkiai iškėlė Lietuvos statybos meną į žymias aukštumas ir sugretino jį su daugelio kitų šalių menu.
Archeologijos duomenų apie pirmąsias laikinas stovyklas ir būstus Lietuvoje nėra daug. Rasta tik pavienių statinių liekanų, pagal kurias galima apibūdinti statybines medžiagas, iš dalies statinių konstrukcijas, plano struktūrą ir tūrius.
Vėlyvojo paleolito laikotarpiu (XI-IX tūkst. pr. m. e.) medžiotojai savo laikinas, dažnai keičiamas, primityvias stovyklas statėsi pietinės Lietuvos smėlėtose upių ir ežerų pakrantėse. Manoma, jog tuo metu į šias ir gretimas teritorijas iš karto atsikėlė keleto kultūrų atstovų.
Mezolite (VIII-IV tūkst. pr. m. e.) stovyklos kurtos grupėmis ir jau ne tik pietinėse, bet ir vidurinėse bei vakarinėse vietovėse, prie Nemuno žemupio ir vidupio, prie Merkio, Neries ir kitų intakų.
Neolito laikotarpiu (IV-II tūkst. pr. m. e.) gyvenviečių buvo įkurta Kuršių Nerijoje, Nemuno, Neries, Ūlos, Katros ir Šventosios, taip pat ežerų pakrantėse. Plintant gyvulininkystei ir kaplinei žemdirbystei, gyvenvietės tapo pastovesnės. Imta statyti pastovesnius antžeminius nesudėtingo plano ovalius, apskritus ir keturkampius būstus su atvirais, iš akmenų sukrautais židiniais.
Gyvenviečių statyba dar labiau išplito žalvarinio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4433 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (4433 ž.)
Darbo duomenys
  • Architektūros referatas
  • 14 psl., (4433 ž.)
  • Word failas 100 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt