Šią temą pasirinkau, nes gotiško stiliaus architektūriniai paminklai nėra masyvūs, smailios arkos suteikia pastatui laisvės ir lengvumo pojūtį. Grakštumo suteikia patvarūs, nerviūriniai skliautai, fasadus puošiantys ažūriniai pinakliai, vimpegos. Pagrindinė statybinė medžiaga – akmuo - suteikia tvirtumo ir natūralumo, sąsajos su gamta ryšį. Gražiausi šio stiliaus statiniai yra pastatyti Pracūzijoje – gotikos tėvynėje.
Šiame darbe bandysiu apžvelgti ir palyginti keletą gotikos paminklų Europoje: Lano katedrą, Dievo Motinos katedrą, Amjeno, Reimso ir Prahos katedras.
Pereinamasis laikotarpis prasideda raidai įpusėjus. Architektai jau taikė tokias architektūrines priemones, kaip nerviūrinis skliautas ar smailioji arka. Atviri arkbutanai vis dar nebuvo įsigalėję, tačiau jau buvo žinomas pats arkbutano principas, ir tokias atramas slėpta po galerijų stogais. Šio laikotarpio istorija pasakoja apie tai, kaip pamažu buvo suvoktos šių priemonių galimybės ir kaip lavėjo meistriškumas.
Šv. Dionizo abatijos architektas buvo ne tik genialus meninikas. Kad galėtų sėkmingai įkūnyti savo idėjas, jis turėjo turėti ypatingų techninių sugebėjimų. Bandymas padidinti rytinio galo edvę, dalinai pašalinant pertvaras tarp koplyčių, galėjo visiškai sužlugti, jei skliautas būtų buvęs uždengtas netaisyklingai ar nevykusiai. Išorinės apsidės sienos, banguojančios vidun ir išorėn, sumanymas buvo sėkmingai plėtotas ir kai kuriose kitose bažnyčiose.
1. Lano katedra
2. Lano (Laon) katedros vidaus rytinis vaizdas. Pradėta statyti apie 1165m.
Lano katedra (2 pav.) gali tikti kaip pavyzdys svarbiausiems šio pereinamojo stiliaus savitumams atskleisti. Pirmasis pastatas pastatytas apie 1165 – 1205 m. Keturi aukštai aiškiai matyti, tačiau akivaizdu ir tai, kad arhitektas stengėsi suardyti pastato horizontalumą, komponuodamas nevienodo skaičiaus kolonėlių grupes. Šios kolonėlės – vienas būdingiausių Lano katedros ypatumų, bet jų aptinkama ir daugelyje kitų vietų. Lano katedros arkų apvadai labiau primena Šv. Dionizo bažnyčios arkų apvadus, tačiau statybos metu madinga tapo nauja kapitelio atmaina. Tai supaprastinto korintinio kapitelio rūšis, vadinamas “lapų ornamento” kapiteliu. Jis vėl labai išpopuliarėjo. Bažnyčiai užskliausti architektas naudojo nerviūrų sistemą, dėl jos šešių padalų vadinamą šešiabriaune. Uždengiant dvi ertmes vienintele įstrižų nerviūrų pora, stiprėjo...
Šį darbą sudaro 2349 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!