Referatai

Vakarų gotikos kultūra

9.8   (3 atsiliepimai)
Vakarų gotikos kultūra 1 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 2 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 3 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 4 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 5 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 6 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 7 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 8 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 9 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 10 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 11 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 12 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 13 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 14 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 15 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 16 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 17 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 18 puslapis
Vakarų gotikos kultūra 19 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

GOTIKOS SAMPRATA. STILIAUS GIMIMAS
Pirmiausia, norint pradėti pasakoti apie gotika, reikėtų išsiaiškinti, ką šis žodis reiškia. Gotikos terminas kilo iš germanų genčių – gotų pavadinimo. Kaip žinoma, menui jis pradėtas taikyti XVI – XVII a. menkinančia prasme apibūdinant apskritai ikirenesansinį neitališkos tradicijos meną. Iš tikrųjų šis žodis reiškė “barbariška”. XVIII a. prasidėjus vadinamajam gotikos atgimimo sąjūdžiui, jis neteko įžeidžiamosios prasmės ir imtas taikyti apibūdinant visą Viduramžių meną iki pat italų Renesanso laikų. Vėliau, XIX a. pr. atrėžta didelė atkarpa ir jai prilipdyta “romaninio” arba “normaninio” meno etiketė. Taip “gotikiniu” pradėta vadinti meną, kurtą tarp romaninio laikotarpio ir Renesanso.
Gotikos stilius, gyvavęs nuo XII a. vidurio iki XVI a., gimė Šiaurės Prancūzijoje, šimto mylių spindulio aplink Paryžių regione, iki tol negarsėjusiame meno pasiekimais. Iš čia ėmė plisti po visą Prancūziją, Vokietiją, Vidurio Europą, Angliją, Italiją ir Ispaniją. Gotika prasidėjo abato Sugerio mecenatystės dėka. Šv. Dionizo (St. Denis) vienuolyne šalia Paryžiaus Sugerio vadovavimo metais (1122 – 1151) pradėta perstatinėti abatijos bažnyčia. Šio statinio konsekracija ir reiškė gotikos stiliaus krikštynas, o jo dekoro ir architektūros bruožai nulėmė svarbią ir įtakingą jo vietą Prancūzijos meno raidoje.
Architektūros istorikai skirsto gotiką į dvi pagrindines fazes. Pradinis laikotarpis, pasibaigęs su 12a., vadinamas ankstyvąja gotika, atspindi Šv. Dionizo ir Sanso (Sens) bažnyčių, Šartro katedros vakarų fasado, Laono ir Paryžiaus bažnyčių statybos pradžią. Šiame tarpsnyje statytojai stengėsi rasti techniškai įvykdomus ir estetiškai patenkinamus sprendimus. Išsprendę šias pirmines problemas, XIIIa. architektai pasiekė tobulumą ir meistriškumą; šis tarpsnis, vadinamas brandžiąja gotika, atsispindėjo tokiose bažnyčiose kaip užbaigtos Šartro, Reimso (Reims) ir Amjeno (Amiens) katedros. Vyriausiajam Kapetingų pagalbininkui Sugerui įkvėpus naująjį gotikos stilių, toliau šia meno kūryba ėmėsi rūpintis Prancūzijos karaliai. Pavyzdžiai, karaliaudamas Liudvikas IX taip atidžiai prižiūrėjo bažnyčių Ile-de-France statybą, kad istorikai šią gotikinės architektūros fazę, geriausiai įkūnytą Paryžiaus Šv. Koplyčioje (Sainte – Chapelle), vadino dvaro stiliumi. Gotikos stilius, atsiradęs Kapetingų domeno lopšyje, išplito...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 7325 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
19 psl., (7325 ž.)
Darbo duomenys
  • Architektūros referatas
  • 19 psl., (7325 ž.)
  • Word failas 480 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt