Darbo problema. Darbe nagrinėjama mokestinė nepriemoka kaip atitinkamas teisinis mokesčių mokėtojo (skolininko) ir valstybės (kreditoriaus) santykis dėl tinkamo pareigų, sudarančių šio santykio turinį, vykdymo.
įtvirtino naują - mokestinės nepriemokos - kategoriją, kuri laikytina tiesiogiai susijusi ir papildanti mokesčio kategoriją. Tokios teisinės kategorijos įtvirtinimas įstatyme laikytinas dėsningu reiškiniu, nulemtu pačių mokesčių, kaip pagrindinio valstybės pajamų šaltinio1, reikšme.
Kadangi mokesčiai yra pagrindinis biudžeto pajamų šaltinis, valstybė yra materialiai suinteresuota juos surinkti nustatytais terminais ir tam tikro dydžio. Būtent todėl naujame MAĮ skiriamas ypatingas dėmesys mokestinės nepriemokos vykdymui reglamentuoti, tam skiriamas ištisas III skyrius ir teikiamas prioritetas savanoriškam mokestinės nepriemokos vykdymui skatinti.
Tiesa, MAĮ (2 str. 18 d.) mokestinė prievolė vertinama pirmiausia vadovaujantis viešosios teisės pozicijomis, tik kaip mokesčių mokėtojo atitinkamų pareigų „rinkinys". Tačiau platesnis MAĮ teksto aiškinimas leidžia mokestinę prievolę vertinti kaip atitinkamą santykį, kylantį tarp mokesčių mokėtojo ir valstybės.
Tokio santykio narė valstybė turi tikslą surinkti jai reikalingas pajamas ir siekti, kad mokesčių mokėtojas tinkamai vykdytų jam nustatytas pareigas šioje srityje, o mokesčių mokėto jas - tikslą įvykdyti jam nustatytas pareigas ir išvengti valstybės numatytų poveikio priemonių taikymo. Tokie tikslai lemia, kad įstatymų leidėjas siekia kuo detaliau reglamentuoti mokestinės nepriemokos šalių teisių ir pareigų įgyvendinimo procedūras, kartu siekdamas pagrindinio mokesčių teisės tikslo - teisinėmis priemonėmis užtikrinti valstybės pajamų gavimą.
Darbo objektas – mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikoje vertinimas.
Darbo tikslas - mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikoje įvertinimas.
Ir nors mokestinei prievolei vykdyti negali būti ir nėra taikomos atitinkamos prievolių teisės (civilinės teisės) normos, tačiau ir čia galioja tokie bendrieji prievolių vykdymo priskaičiuoti mokesčius; jeigu būtina - laiku pateikti mokesčio deklaraciją ar kitą dokumentą; pareiga laiku sumokėti mokestį bei su juo susijusias sumas; pareiga pateikti mokesčių administratoriui jo pareigoms vykdyti reikalingus dokumentus ar informaciją ir kt.
Darbo uždaviniai:
1. nustatyti mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikoje samprata;
2. pateikti mokestinės nepriemokos vertinimo metodus;
3. išanalizuoti mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikoje reglamentavimą;
4. ištirti mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikoje išieškojimo ypatumus.
Konkrečių...
Šį darbą sudaro 7483 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!