1) Delspinigiai skaičiuojami už ne laiku sumokėtą ar pervestą deklaruotą mokestį į valstybės (savivaldybės) biudžetą, neatsižvelgiant į priežastis, dėl kurių mokestis buvo ne laiku sumokėtas ar pervestas į valstybės (savivaldybės) biudžetą. Delspinigiai pradedami skaičiuoti nuo kitos dienos ir baigiami skaičiuoti mokesčio sumokėjimo (pervedimo) dieną įskaitytinai. Delspinigių dydį už ne laiku sumokėtą mokestį ir delspinigių mokėjimo bei skaičiavimo tvarką nustato finansų ministras, atsižvelgdamas į vidutinę praėjusio kalendorinio ketvirčio palūkanų normą, mokamą už valstybės ne ilgiau kaip vieneriems metams išleistas obligacijas, padidintą iki 10 punktų. Iš mokesčio mokėtojo ar mokestį išskaičiuojančio asmens, nemokančio delspinigių nustatyta tvarka, delspinigiai išieškomi tokia pat tvarka kaip ir nesumokėtas mokestis. Delspinigių sumokėjimas neatleidžia nuo mokesčio mokėjimo. Už per nustatytą terminą nesumokėtas mokesčio administratoriaus pareigūnų papildomai išaiškintas mokesčių sumas bei jo skirtas baudas skaičiuojami ir išieškomi delspinigiai šio straipsnio nustatyta tvarka.
2) Bauda – pinigų suma už mokesčio įstatymų pažeidimus. Mokestinės prievolės neįvykdymu dėl aplaidumo laikoma, kai mokesčio mokėtojas arba mokestį išskaičiuojantis asmuo į valstybės (savivaldybės) biudžetą sumoka (perveda) mažiau kaip 100 procentų, bet daugiau kaip 85 procentus įstatymo nustatyto mokesčio.
Mokestinės prievolės neįvykdymu dėl didelio aplaidumo laikoma, kai mokesčio mokėtojas arba asmuo, išskaičiuojantis mokestį, į valstybės (savivaldybės) biudžetą sumoka (perveda) mažiau nei 85 procentus mokesčio, kurį turėjo sumokėti (pervesti) pagal įstatymus.
Piktybiniu mokesčių įstatymų pažeidimu laikomas pasikartojantis, sistemingas ar sąmoningas mokesčio įstatymo pažeidimas (aplaidžiai arba apgaulingai tvarko buhalterinę apskaitą; pateikia neteisingus duomenis apie savo pajamas ar jų naudojimą; bando trukdyti mokesčio nustatymo ar surinkimo procesui).
Mokestinis ginčas – nesutarimas tarp mokesčio mokėtojo ir administratoriaus dėl mokesčio įstatymo taikymo. Mokesčio mokėtojas gali užginčyti kiekvieną mokesčio administratoriaus ar jo pareigūno veiksmą dėl jo ir šio veiksmo pasekmes. Mokestinius ginčus nagrinėja vietos mokesčio administratorius, centrinis mokesčio administratorius ir teismas. Kiekviename mokestinio ginčo nagrinėjimo etape mokesčio mokėtojas turi teisę būti išklausytas, o mokesčio administratorius turi stengtis, kad su mokesčio mokėtoju būtų pasiektas abipusis supratimas dėl...
Šį darbą sudaro 5305 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!