Tikslas: Susipažinti su mikroelektronikos uždaviniais, pagrindiniais mikroschemų tipais, jų gamybos principais ir savybėmis.
1. Pagal šio darbo aprašymo pabaigoje nurodytą literatūrą susipažinti su mikroelektronikos uždaviniais ir mikroschemų klasifikavimu.
2. Susipažinti su įvairių tipų mikroschemų gamybos principais ir pagrindinėmis savybėmis. Stebint mikroskopu dėstytojo pateiktas mikroschemas, nustatyti jų tipus.
3. Suformuluoti pagrindinius mikroelektronikos uždavinius ir trumpai apibūdinti pagrindinius mikroschemų tipus.Atsakyti į pateiktus klausimus.
Radioelektroninės aparatūros kūrėjai susidūrė su patikimumo ir matmenų problema. Norint pagaminti naujesnę, patikimesnę aparatūrą reikėjo daugiau detalių, kurios anksčiau buvo labai didelių gabaritų. Pagamintas įrenginys buvo labai didelis ir sunkus, todėl užimdavo daugiau vietos.
2. Kaip šias problemas išsprendė mikroelektronika? Kokia integravimo esmė?
Kai buvo pradėtos gaminti integrinės schemos, šios problemos buvo išspręstos. Integravimo esmė - grupinis gamybos būdas: tarpusavyje sujungti elementai pagaminami per vieną technologinį ciklą. Atsisakant įprastinio nuoseklaus gamybos proceso – atskirų elementų gamybos ir jų sujungimo, padidėjo elektroninės aparatūros patikimumas, automatizuota ir atpiginta gamyba. Pagrindinė integrinių schemų patikimumo priežastis – nepatikimų lituotų arba virintų kontaktų tarp elementų pakeitimas daug patikimesniu jų jungimu užgarintais laidžiais takeliais.
3. Ką vadiname integrine mikroschema?
Integrine mikroschema vadiname vientisu technologiniu procesu pagamintą užbaigtą funkcinį įtaisą, kurio elementai ir juos jungiantys laidininkai yra suformuoti vienu technologiniu ciklu pagrindo tūryje arba ant jo paviršiaus ir sudaro nedalomą visumą.
4. Kaip klasifikuojamos mikroschemos?
Mikroschemos klasifikojamos pagal gamybos integravimo laipsnį, gamybos technologiją ir paskirtį. Pagal gamybos technologiją klasifikuojamos į puslaidininkes, hibridines ir plėvelines. Pagal paskirtį – skaitmenines, analogines ir keitiklius. Pagal integracijos laipsnį mikroschemos skirstomos į mažas, vidutines, dideles ir superdideles.
5. Kas yra plėvelinė mikroschema? Kaip ji gaminama?
Plėvelinė mikroschema yra sudaryta iš sluoksninių elementų ant dielektriko paviršiaus. Plonos plėvelės (iki 10-6m) yra gaunamos termovakuuminio nusodinimo ir katodinio purškimo būdu, o storos (daugiau kaip 10-6m) - įtrinant mišinį pro trafaretą.
6. Ką vadiname hibridinė mikroschema? Kaip ji gaminama?
Tai integralinės schemos, sudaromos iš plėvelinių (sluoksninių) mikroschemų komponentų, prie kurių dar prijungiami bekorpusiai diodai, tranzistoriai ir kiti miniatiūriniai elementai...
Šį darbą sudaro 669 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!