Potemės

Meilės tema lietuvių literatūroje kalbėjimas

9.6   (2 atsiliepimai)
Meilės tema lietuvių literatūroje kalbėjimas 1 puslapis
Meilės tema lietuvių literatūroje kalbėjimas 2 puslapis
Meilės tema lietuvių literatūroje kalbėjimas 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Meilę galima apibūdinti kaip vieną pačių gražiausių, tyriausių ir nuoširdžiausių jausmų, kokį žmogus tik gali patirti gyvenime. Apie meilę kalbame tiek mes, tiek knygos, tiek laikraščiai, tiek žurnalai. Skaitydamas/-a lieuvių literatūros kūrinius, pastebėjau, jog tikriausiai nerastume nei vieno kūrinio, kuriame nebūtų plėtojama meilės tema. Nebūtinai tarp vyro ir moters, bet apskritai. Savo kalboje šiandien aptarsiu, kokią meilės sampratą galime atrasti gimtojoje literatūroje. Pasirinkau Antano Škėmos romaną „Balta drobulė“, Juozo Tumo-Vaižganto apysaką „Dėdės ir dėdienės“ bei Antano Vaičiulaičio romaną „Valentina“. Šiuose kūriniuose daugiausia dėmesio yra skiriama vyro ir moters santykių atskleidimui. Taigi, argumentuotai paaiškinsiu, kaip meilės temą atskleidžia visų trijų kūrinių autoriai ir remdamasis/-i konkrečiais kūrinių epizodais aptarsiu meilės reikšmę pagrindiniams veikėjams.
Pirma, meilė gali būti suprantama, kaip viena didžiausių ir svarbiausių gyvenimo vertybių, padedančių išgyventi žiauriame pasaulyje. Būtent tokią meilės sampratą, mano nuomone, skaitytojui bando parodyti modernistas Antanas Škėma savo žymiajame romane „Balta drobulė“. Prieš aptariant meilės reikšmę romane, norėčiau trumpai supažindinti su kontekstu. Taigi, Garšva yra pagrindinis kūrinio veikėjas, gyvenantis Jungtinėse Amerikos Valstijose ir dirbantis keltuvininku Niu Jorko viešbučio lifte. Patyręs karo žiaurumus ir norėdamas išgyventi, Garšva buvo priverstas emigruoti ir palikti gimtąją žemę. Būdamas itin meniškos sielos žmogus, Garšva išgyvena sunkią emigranto dalią ir nuolatos atsiduria absurdo akivaizdoje. Niūri kasdienybė neleidžia Garšvai kurti. Žinant, jog poezija itin svarbi Garšvai, tampa aišku, kodėl pagrindinis romano veikėjas ironizuoja ir pašiepia savo gyvenimą. Trumpai aptarus kontekstą norėčiau paanalizuoti Garšvos ir jo mylimosios Elenos santykius bei aptarti, kodėl meilė yra tokia svarbi vienišam poetui. Taigi, kaip ir minėjau, Garšva yra poetas, o poetai paprastai vertina moters meilę, nes iš jos gauna stipriausius impulsus kūrybai. Nors Garšva ir serga depresija, jis neišmeta moterų iš savo gyvenimo. Jo santykiai su meilužėmis buvo egoistiški. Elena – visiškai kitokia. Ją sutikęs Garšva įsimyli ir patiki, jog jam gali pavykti suderinti šeimą ir kūrybą. Elena – švelni, moteriška...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 949 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (949 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (949 ž.)
  • Word failas 21 KB
  • Įkeltas: 2023 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kalbėjimas: Meilės tema lietuvių literatūroje

Kalbėjimas: Meilės tema lietuvių literatūroje Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Meilės tema lietuvių literatūroje (Vaižgantas, M. Katiliškis)

Meilės tema lietuvių literatūroje (Vaižgantas, M. Katiliškis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Dažnai literatūroje kalbama apie meilę. Remdamiesi konkrečiais kūriniais pasvarstykite, kokia meilės samprata dažniausia lietuvių literatūroje

Dažnai literatūroje kalbama apie meilę. Remdamiesi konkrečiais kūriniais pasvarstykite, kokia meilės samprata dažniausia lietuvių literatūroje Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt