Meilė – laimės šaltinis. 20a. Rašytojo Juozo Tumo – Vaižganto apysakoje „Dėdės ir dėdienės“ vienas iš pagrindinių veikėjų, Mykoliukas, laimę rasdavo būdamas su Severja – Aužbikų kaimo mergina, kuri buvo tokia pat jausminga, šiek tiek meniškos sielos kaip ir Mykoliukas. Tai juos traukė, artino. Jie mylėjo vienas kitą dvasiškai ir būdami vienas su kitu jautė gyvenimo pilnatvę. Tačiau Severja atitenka kitam – stipresniam ir kovojančiam už savo svajones tijūnui Rapolui Geišei. Jis norėjo, kad Severja taptų jo žmona, todėl jis jai pasipiršo ir su tėvų sutikimu vedė ją. Nors ir Mykoliukas nebegalėjo būti su Severja, tačiau prisiminimai apie ją išliko jo atmintyje. Ji buvo jo gyvenimo meilė ir laimės šaltinis. Taip pat, 20a. rašytojo Jono Biliūno apysakoje „Liūdna pasaka“ pagrindinei veikėjai Juozapotai laimės šaltinis buvo jos vyras Petras. Jie buvo neturtingi ir paprasti žmonės, gyvenę sodžiuj, „abu mylėjo vienas antrą ir, susiėmę už rankų, ramiai ir drąsiai ėjo gyvenimo keliu“. Ir nors vėliau susiklostę įvykiai baigėsi tragiškai, tačiau Juozapotai jos vyras visada išliko jos gyvenimo prasmė ir laimės šaltinis. Taigi, meilė gali suteikti įvairių, ir neigiamų, ir teigiamų, emocijų, tačiau svarbiausia iš jų yra laimė būti su kitu žmogumi.
Tačiau, meilė gali atnešti ne tik laimę, bet ir skausmą. Rašytojo J.Biliūno apysakoje „Liūdna pasaka“ pagrindinė veikėja Juozapota tampa nelaiminga, kai Petras išeina į mišką kartu su sukilėliais, tačiau sukilimas yra numalšinamas, o kovotojai yra nužudomi arba ištremiami į Sibirą. Juozapota taip myli savo vyrą, kad jo žuvimas taip pat yra ir jos pačios dvasinė mirtis. Po vyro mirties ji lieka viena, sutrikusio proto ir niekam nereikalinga. Rašytojo J. Tumo – Vaižganto apysakoje „Dėdės ir Dėdienės“ vienas iš herojų Mykoliukas po Severjos ir Rapolo Geišės vestuvių tampa artojumi ir jo gyvenimą įprasmina tik darbas .Ir nors jis yra vienišas ir nelaimingas, jo būdas pasikeičia, jis tampa pikčiurna, tačiau jo meilė Severjai išlieka...
Šį darbą sudaro 714 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!