11. Ar gėris visada nugali blogį?
12. Ko Biblija moko šiuolaikinį žmogų?
13. Moterų paveikslai Sofoklio dramoje ,,Antigonė“
14. Kreonto paveikslas Sofoklio dramoje ,,Antigonė“
15. Kokias vertybes skelbia Sofoklio drama ,,Antigonė“?
16. Kodėl verta skaityti knygas?
17. Ką reiškia būti laisvam? (pagal graikų literatūrą)
18. Tėvo paveikslas graikų mituose
19. Tėvo paveikslas Biblijoje ir literatūroje
20. Mindaugo paveikslas J.Marcinkevičiaus dramoje ,,Mindaugas“
21. Kuo žavi Homero poemų pagrindiniai veikėjai?
22. Homero poemos ,,Odisėjas“ pagrindinio veikėjo paveikslas
Meilės tema lietuvių literatūroje
(Pagal Igno Šeinius „Kuprelis“ ir I. Meras „Lygiosios trunka akimirką“.
Meilė – tai vienas gražiausių jausmų pasaulyje, kuriam apsakyti yra begalės žodžių, kuriuos sudėlioti kiekvienas sugeba vis kitaip. Tai unikalus jausmas, kuris įprasmina šiltus jausmus, atsidavimą, tarpusavio supratimą. Lietuvių literatūroje, kaip ir pasaulinėje literatūroje, tarp gausybės įvairiausių temų meilės tema užima reikšmingą vietą. Tad šiandien norėčiau aptarti, kaip ši tema plėtojama Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis“ ir Icchoko Mero romane ,,Lygiosios trunka akimirką“.
Meilė literatūroje gali būti vaizduojama kaip tam tikra varomoji jėga ar gyvenimo prasmė, kuri kartais gali ir įskaudinti. Būtent apie tokią meilę rašė lietuvių ir švedų rašytojas, Lietuvos diplomatas bei spaudos darbuotojas Ignas Šeinius savo žymiajame kūrinyje „Kuprelis“. Pagrindinis siužetas rutuliuojasi apie Olesį, kuris dėl savo įgytos fizinės negalės kaimo žmonių buvo vadinamas Kupreliu. Dėl to jis niekada nesulaukdavo didelio dėmesio iš merginų, tačiau vieną dieną viskas apsivertė visiškai kitu kampu. Kuprelis įsimylėjo. Jos vardas buvo Gundė. Ši šauni mergina gražiai giedojo, šoko, mokėjo protingai kalbėti. Kuprelis iš karto ją įsimylėjo ir stengėsi patikti jai. Visos jo pastangos galų gale pasiekė tikslą. Gundė teigiamai atsakė į jo jausmus. Tai buvo laimingiausios Kuprelio akimirkos, meilė labai jį pakeitė: jis drąsiai kūrė ateities planus, pradėjo domėtis lietuviška spauda, skambino bažnyčioje lietuviškas giesmes. Jie kartu leisdavo laiką ir neklausė, ką šneka aplinkiniai. Atrodė, kad jų neišskirs niekas. Tačiau meilė ne visada būna laiminga. Gundė pasirenka kitą. Nuo to...
Šį darbą sudaro 664 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!