Sakoma kad meilė — amžina problema. Iš tikrųjų ji visuomet jaudino poetus, rašytojus ir mąstytojus. Jai skirta daug grožinės literatūros, meno kūrinių. Tai niekuomet nesenstanti ir neišsemiama tema. Kiekvienas žmogus meilę išgyvena savaip. Todėl ir šią problemą kiekvienas suvokia ir sprendžia skirtingai. Tačiau visiems svarbu susigaudyti savo išgyvenimuose. Pradėdami svarstyti meilės problemą, pirmiausia turime aptarti šios sąvokos turinį.
Negalima lytinio instinkto, arba seksualinio potraukio, laikyti meile. Jeigu meilė ir lytinis instinktas yra vienas ir tas pats reiškinys, tai kodėl žmogus taip ilgai renkasi meilės objektą? Lytinis instinktas yra beasmenis, o meilė — individuali. Jos nėra be išrinktojo arba išrinktosios. Šį pasirinkimą lemia toli gražu ne vien tik lytinis potraukis, bet ir dvasiniai žmonių ryšiai, charakterių, interesų, idealų, dorovinių pažiūrų bendrumas. Taigi meilėje yra du pradai: biologinis ir visuomeninis, arba dvasinis. Be abejo, lytinis instinktas, biologinis pradas stiprus ir vaidina svarbų vaidmenį. Bet biologinis žmogiškos meilės pradas per ilgą laiką, veikiant visuomeniniams veiksniams, civilizacijai, kultūrai, auklėjimui, dorovei, smarkiai pakito, buvo sužmogintas.
Istorijos procese meilės samprata žymiai keitėsi. Ankstyvojoje pirmykštėje bendruomenėje tokios meilės, kaip mes ją šiandien suprantame, nebuvo. Tuomet vyro ir moters santykiai iš esmės rėmėsi tik lytiniu instinktu. Individuali vyro ir moters meilė susiformavo monogaminėje šeimoje. Taigi meilė formavosi ilgai, veikiant visuomeniniams santykiams, civilizacijai, dvasinei kultūrai.
Ar meilė yra menas? Jei taip, tai jai reikia žinių ir pastangų. O gal meilė tik malonus jausmas, kurį mums dovanoja atsitiktinumas, kai kažkas pasijunta laimei nusišypsojus, „apimtas meilės”. E. Fromas remiasi pirmąja prielaida, nors dauguma šiuolaikinių žmonių, be jokios abejonės, tiki antrąja.
Žmonės anaiptol negalvoja, kad meilė nėra svarbi. Jie ištroškę jos; žiūri be galo daug filmų apie laimingą ir nelaimingą meilę, girdi šimtus banalių dainų apie laimę, bet vargu ar kas galvoja, jog mylėti galima mokytis.
Tokia savotiška nuostata remiasi keliomis prielaidomis. Daugelis meilės uždavinį pirmiausia suvokia kaip tapti mylimu, o ne mylinčiu, gebančiu mylėti. Taigi jiems...
Šį darbą sudaro 2586 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!