Šių laikų medicina gali daug, bet mirtis vis dar dažnai būna ilgas, skausmingas, sekinantis procesas. Medicinos technika pajėgia palaikyti žmogaus gyvybę labai ilgai, kur kas ilgiau nei praeityje.Todėl kiekvienas gydytojas, atsisakęs tai daryti gali būti apkaltintas žmogžudyste, taip pat ir tas, kuris ryžtasi nutraukti ligonio kančias.
Seniai domėjausi eutanazija, teko daug kartų diskutuoti šia tema mokykloje,draugų būryje .Visada būdavo nemažai „už“ ir nemažai „pireš“,todėl ir dabar pasirinkau rašyti apie ją referatą, nes norėjosi labiau įsigilintį, pasiruošti svarius argumentus, prieš diskusijas.
1. V.Pruskaus knyga „VERSLO ETIKA Laiko iššūkiai ir atsako galimybės“, visą informaciją atrinkau iš 3.2 poskyrio: Medicininė etika kaip profesinės etikos pavyzdys:nūdienos iššūkiai (42 psl.) Eutanazija (46psl).
3. - Eutanazija - civilizacijos poreikis ar bėgimas nuo moralės.
3. Eutanazija savo noru, argumentai „už“ ir „prieš“ ;
1.EUTANAZIJA IR JOS RŪŠYS
Norėdama surasti atsakymą į pirmą iškeltą klausimą, perskaičiau nemažai informacijos internete ir knygose,labiausiai patiko susistemintas V.Pruskaus ir J.Jenkins eutanazijos apibudinimas, tai pabandžiau susiteminti pagal jų pateiktą informaciją.
Pirminė žodžio eutanazija reikšmė yra kilusi iš graikų kalbos-euthanasia reiškia neskausmingą, gražią, lengvą mirtį.Antikinėje Graikijoje tai nebuvo sieta su numarinimu.Tik vėliau reikšmė „mirti gera mirtimi“ keitėsi į „padėti numirti gera mirtimi“, o vėliau apibudino pastangas sąmoningai , aktyviai sutrumpinti mirimo procesą.
Kaip rašo V.Pruskus:“Pirmasis eutanazijos terminą pavartojo anglų filosofas Francis Beicon‘as (1561-1626). Juo įvardijo neskausmingą mirtį.Vėliau jau 19 amžiuje šis terminas įsigaliojo medicinoje ir reiškė lengvą paciento numarinimą jo labui.“ Tačiau mūsų laikais šio žodžio prasmė daug platesnė.
Yra kelios eutanazijos rūšys: pasyvioji, aktyvioji:
Pasyvioji arba negatyvioji, eutanazija - atsisakymas vaistais ir kitomis priemonėmis palaikyti savo gyvybę.Dėl to greičiau mirštama.
Aktyvioji, arba pozityvioji , eutanazija – sąmoningas, planingas mirties pagreitinimas vaistais ar kitomis priemonėmis. Tai dažnai vadinama „nužudymas iš pasigailėjimo“.Šiuo atveju tiesiogiai siekiama sutrumpinti ligonio gyvenimą, nors tokio elgesio paskata dažnai yra gailestis.
Pasyvioji ir aktyvioji eutanazija gali būti atliekama savo noru ir kitų valia.
Eutanazija savo noru – mirtį pagreitina gydytojas, vykdantis ligonio valią.
Eutanazija kitų...
Šį darbą sudaro 2253 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!