Kasmet kyla žmonių materialinė gerovė, kultūra, medicinos išprusimas. Gyventojai daug žino apie sanitarinę kultūrą, nėštumo fiziologiją bei jo reguliavimą, taip pat apie aborto žalą.
Tačiau dar yra žmonių į dirbtinį nėštumo nutraukimą, paprastai vadinamą abortu, žiūrinčių labai lengvabūdiškai. Kai kurios moterys ar net merginos, žinančios apie aborto žalą, neretai ryžtasi nutraukti pirmąjį ar didelį nėštumą, galbūt todėl, kad daugelis moterų paprasčiausiai nenutuokia, kas jų laukia, po tokio atsakingo žingsnio jų gyvenime, todėl šiame referate aš stengsiuosi atskleisti tai, ką turi žinoti tokį nusikaltimą padaryti pasiryžusi moteris.
gfb,, Protingi įstatymai yra tie, kurie į gyvenimą ateina kaip pačios gamtos sukurti dėsniai." (Indų filosofas Aurobiudas Goša). Iki dabartinių laikų nebuvo abejonės apie valstybės teisę, ginančią žmogaus gyvybę motinos įsčiose.
Senovės kultūringose tautose negimusius vaikus gynė įstatymai. Asiriečių įstatymų rinkinio 54 paragrafas numato labai žiaurią bausmę už tyčia padarytą abortą. Nusikaltusi motina turėjo būti pasmeigta ant mieto, o paskui be jokios pagarbos užkasta. Taip pat smerkė abortą ir priešhamurabinis kodeksas: pagal šio kodekso 19 paragrafą turėjo sumokėti 1/3 sidabro minos baudą kiekvienas, kuris savo veiksmu išprovokavo nėščiai moteriškei abortą. Abortai drausti XII a. prieš Kristų veikusiuose Asirijos karaliaus įstatymuose. Panašius įstatymus turėjo hetitai.
Senovės indai griežtai smerkė abortą. Viena iš indų šventųjų knygų, laikė negimusios gyvybės nužudymą vienu didžiausių indų nusikaltimu: ,,Kas išprovokuoja abortą, kas apiplėšia miestą, kas užmuša karvę ar pasmaugia žmogų, tas eis į pragarą''. O vienas Atharvos Vedos himnų vaizdžiai piešia, kad niekados negalėsiąs išnykti nusikaltimas to žmogaus, kuris išdrįso tyčia nuslopinti dar negimusią gyvybę; bausmės turėsiančios ištikti ir visus šio nusikaltimo bendrininkus. Senovės Graikijoje ir Romoje buvo įsivyravusi klaidinga nuomonė, kad žmogaus vaisius prieš gaudamas sielą dar jos neturi. Todėl net ir tokie garsūs filosofai kaip Platonas ir Aristotelis kai kuriais atvejais pateisindavo abortą. Bet abudu pabrėždavo, kad, kai protinga siela susivienija su kūnu, abortas turi būti draudžiamas.
Jau žiloje senovėje lietuviai manė, kad...
Šį darbą sudaro 2160 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!