Šperos

Mechanikos teorija su formulėmis

9.4   (2 atsiliepimai)
Mechanikos teorija su formulėmis 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Erdvė ir laikas klasikinėje mechanikoje. Kiekvienas materialusis kūnas yra tįsus, t.y. užima tam tikrą vietą erdvėje ir tam tikrą padėtį kitų materialiųjų kūnų atžvilgiu. Materialieji kūnai be paliovos juda, vystosi, kinta. Šie procesai vyksta nuosekliai tam tikra tvarka: vieni jų vyksta pirmiau, kiti – paskiau; vieni procesai trunka ilgiau, kiti – trumpiau. Šios kintančio materialiojo pasaulio bendrosios savybės žmonių sąmonėje suformaov laiko sampratą. Kaip ir erdvės, laiko sąvokos negalima atskirti nuo materijos raidos, kitimo.
Lauko sąvoka. Kai smūgio metu kūnai liečiasi, turime paprasčiausią vieno kūno mechaninį poveikį kitam, vadinamą kontaktine sąveika. Tačiau, kaip rodo patirtis, sąveikauja ir vakuume esančios, t.y. viena nuo kitos nutolusios, medžiagos dalelės(gravitacinė, elektrostatinė ir kt. Sąveikos). Tokios dalelių sąveikos mechanizmas buvo aiškinimas dvejopai – laikantis toliveikos ir artiveikos požiūrio. Toliveikos požiūriu sąveika tarp nutolusių medžiagos dalelių perduodama be tarpininko ir akimirka. Artiveikos teorija teigia, kad sąveika tarp nutolusių medžiagos dalelių perduodama per tarpininką baigtiniu greičiu.
Materialusis taškas. Šia sąvoka fizikoje žymime materialųjį objektą, kurio matmenų ir formos konkrečiu atveju nepaisome, t.y. jį laikome tašku. Jo padėtis erdvėje nusakoma taip pat kaip geometrinio taško – arba trimis koordinatėmis, arba spinduliu vektoriumi.
Atskaitos sistema. Šią sistemą sudaro koordinačių sistema, susieta su kokiu nors kūnu ar kūnų grupe, ir laikui atskaičiuoti prietaisas laikrodis. Koordinačių sistema vadinama dešinine, jeigu atlenkus statmenai dešinės rankos nykštį, smilių ir didijį pirštą, jų kryptis sutampa su ašių Ox, Oy, Oz teigiamomis kryptimis. Kai vienos ašies kryptis pakeičiama priešinga, gaunama kairinė koordinačių sistema. r=ix+jy+kz.
Materialiojo taško judėjimo greitis. Judančio materialiojo taško spindulio vektroriaus r galinis taškas brėžia kreivę, kurią vadiname trajektorija. Pagal tai kokio pobūdžio trajektorija, judėjimą skirtome į tiesiaeigį ir kreivaeigį. Kūnų judėjimo spartai apibūdinti mechanikoje naudojamasi greičio sąvoka. Materialiojo taško poslinkio vektoriaus delta r ir laiko tarpo delta t, per kurį jis pasislinko, santykis vadinamas vidutiniuoju greičiu.
Pirmasis Niutono dėsnis. Kiekvienas kūnas išlaiko rimties arba tolygaus tiesiaeigio judėjimo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2194 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (2194 ž.)
Darbo duomenys
  • Klasikinės mechanikos špera
  • 1 psl., (2194 ž.)
  • Word failas 68 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt