Analizės

Maironis "Nuo Birutės kalno"

9.2   (3 atsiliepimai)
Maironis "Nuo Birutės kalno" 1 puslapis
Maironis "Nuo Birutės kalno" 2 puslapis
Maironis "Nuo Birutės kalno" 3 puslapis
Maironis "Nuo Birutės kalno" 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Maironis (šiuo slapyvardžiu pasirašinėjęs Jonas Mačiulis) yra iškiliausias XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios lietuvių poetas. Prieš interpretuodamas jo eilėraštį „Nuo Birutės kalno“ norėčiau pristatyti Maironio esmingiausius poezijos bruožus, kurių atomazgas aš pamačiau šiame eilėraštyje.
Maironis yra lietuvių poezijos kaitos ir atskaitos taškas. Iki jo jau buvo ištobulintas poetinis žodis, bet Maironis sugebėjo suteikti mus jaudinančioms temoms, tokioms kaip gamta, meilė, pilietiškumas, jutiminė tiesa, gyva tikrovė savotišką, iškildinę prasmę, įsigilinti ir išaukštinti tai asmeniškai. Maironis yra pirmasis esmiškai rašytinės poezijos kūrėjas, iš pagrindų ją modernizavęs, parodęs, ką gali lyrika kaip literatūros rūšis, lyrikos formomis išskleisdamas platų individualaus subjektyvumo tūrinį, teigdamas asmens vertę ir reikšmingumą. Asmens vidinis pasaulis, modernaus subjektyvumo sklaida yra svarbiausia jo poezijos tema. Taip ir „Nuo Birutės kalno“ svarbiausia tema yra pačio poeto sielos ilgesys, jam kylančios Baltijos jūros dėka asociacijos, mintys, norai.
Taip pat Maironis yra pirmasis lietuvių autorius, kuris suvokia save pirmiausia kaip literatūros žmogų, rašytoją, poetą. Svarbu ne tai, kad tokį savojo aš įvaizdį jis ne visados išlaiko ir kartkartėmis ima viršų kiti socialiniai vaidmenys, o tai, kad šitokia yra jo nuostata esminiais gyvenimo momentais. Maironis sukuria romantinę poeto ir kūrybos mitologiją, kuri išreiškia lietuvių literatūros modernėjimą ir jos įsijungimą į romantizmo tradiciją, kylančią iš svarbių XIX a. filosofinių ir literatūrinių motyvų. Maironis taip pat pirmasis tautos kultūros kūrėjus pasirenka meninio vaizdavimo objektu . Menininkai ir mokslininkai yra jo poemų veikiantieji asmenys, bet pagrindinė figūra tarp kultūros kūrėjų yra Poetas. Lyrikoje daug kartų yra aukštinama jo garbinga paskirtis, tai yra svarbu pabrėžti, nes poemoje „Z nad Biruty“ ir būtent toliau manimi interpretuojamame eilėraštyje „Nuo Birutės kalno“ jis yra pagrindinis herojus. Ir pagaliau norėčiau pažymėti, kad būtent Maironis sukūrė lietuvių poezijos aukštąjį stilių, atitinkanti jo poezijos turinį, orientuota į aukštas ir pastovias sakralines, tautines, žmogiškas vertybes. Idealizuojantis kalbėjimas yra ryškiausias Maironio stiliaus bruožas.
„Nuo Birutės kalno“ – tai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1264 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1264 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 4 psl., (1264 ž.)
  • Word failas 38 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Maironis ,,Nuo Birutės kalno’’. Eilėraščio nagrinėjimas

Maironis ,,Nuo Birutės kalno’’. Eilėraščio nagrinėjimas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Maironis "Nuo Birutės kalno". Eilėraščio analizė

Maironis "Nuo Birutės kalno". Eilėraščio analizė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Maironis "Nuo Birutės kalno" analizė

Maironis "Nuo Birutės kalno" analizė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Maironis „Nuo Birutės kalno“ (interpretacija)

Maironis „Nuo Birutės kalno“ (interpretacija) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt