Analizės

Maironio eilėraščio “Vilnius (prieš aušrą)” interpretacija

9.2   (2 atsiliepimai)
Maironio eilėraščio “Vilnius (prieš aušrą)” interpretacija 1 puslapis
Maironio eilėraščio “Vilnius (prieš aušrą)” interpretacija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

„Skaitydami šiandien Maironio poeziją, klausiame savęs, ką ji mums galėtų reikšti. Ar ne pernelyg tolimas mums yra jos taurus, harmoningas pasaulis?“ – svarsto Vanda Zaborskaitė. Šis teiginys turi tiesos – XXI amžius gerokai atitrūkęs nuo tuometinės pasaulėžiūros, dabar iškeltos kitos vertybės (materializmas, individualizams ir kt.), tačiau skaitydami Maironio poeziją turime galimybę ne tik susipažinti su Lietuvos istorija, bet ir pajusti tuometinę atmosferą, išgyventi tai, ką išgyvena poeto lyriniai subjektai (o kartu ir tai, ką išgyveno XIX a. piliečiai). Vienas tokių eilėraščių yra „Vilnius (Prieš aušrą)“. Tai oratorinis, iškilmingai sakmbantis, darniai sukomponuotas aiškios minties eilėraštis, kurį ir panagrinėkime šiek tiek plačiau.
Šiame eilėraštyje, kaip dažniausiai ir būdinga Maironio poezijai, vyrauja tautinio atgimimo tema. Čia atsiskleidžia Lietuvai svarbūs įvykiai: caro priespauda, Lietuvos kelias į atgimimą ir kt. Visas kūrinys tarsi suskirstytas į potemes – kiekvienas posmelis gvildena daugiau ar mažiau savarankišką temą.
Pirmame posmelyje lyrinis subjektas klajoja tarp praeities ir dabarties ir taip kuriamas kontrastingas vaizdas, kuris sustiprina įspūdį. Praeitis – didinga, garsi, šviesi bei stipri, o dabartis – niūri, tamsi lyg naktis. Maironis rašo: „Naktis jį rūbais tamsiasi kaip dūmas/ Dengia! Jis miega giliai!” Šis Vilniaus miegas, tamsi naktis - sunkios Lietuvos padėties (caro priespaudos) simboliai. Miega ir Lietuvos raštija, ir kalba, ir kultūra...Lyrinis subjektas kreipiasi į Vilnių, klausdamas, kur dingo šviesi praeitis, kodėl matyti tik niūri dabartis, skendinti didinguose praeities šešėliuose. Jis jaudinasi dėl Lietuvos ateities. Šią jo būseną išryškina retoriniai klausimai ir sušukimai.. Visgi lyrinio subjekto žodžiuose galima įžvelgti ir vilties. Jis sako, jog Vilnius miega. Lyrinis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 505 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (505 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (505 ž.)
  • Word failas 34 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt