Ranonytė R. Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo veiklos principai : Teisės įvado kursinis darbas / vadovas dėst. R.Dirkė : Kauno technologijos universitetas Panevėžio institutas Vadybos ir administravimo fakultetas Vadybos mokslų katedra. – Panevėžys, 2005.- 16 p.
SANTRAUKA
Teisės įvado kursiniame darbe supažindinsiu su Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo veiklos principais. Atskleisiu pagrindinę teismo veiklą, supažindinsiu su teisėjais, jų veikla, statusais. Konstitucinis Teismas sprendžia, ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai, o Respublikos Prezidento ir Vyriausybės aktai — neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams. Konstitucinio Teismo statusą ir jo įgaliojimų vykdymo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo įstatymas.
ĮVADAS
Stebint, kaip formuojasi Lietuvos teisė, galima pasakyti, kad tai yra sudėtingas, neretai prieštaringas reiškinys. Siekiant įgyvendinti valstybės funkcijas ir aktyviai kuriant teisės normas neišvengiama ir teisės sistemos, atskirų įstatymų ar teisės normų neatitikimo, jų hierarchinio prieštaringumo, prasilenkiama su sistemos vidaus logika ir jos dėsniais. Gana pastovios ir sunkokai keičiamos konstitucijos įteisina bendruosius valstybės sistemos bruožus, nedetalizuosdamos atskirų įstatymų turinio ir jų paskirties. Konstitucinis Teismas ne tik šalina Konstitucijos neatitinkančias teisės normas, bet ir neretai “sufleruoja” įstatymų leidėjui, kurios normos yra ydingos, kokių esama spragų, primena teisės vertybes, kurių tiesiog negalima pamiršti ar ignoruoti.
Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra vienintelė institucija, kuriai suteikta teisė panaikinti Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros priimtus įstatymus ir kitus aktus, jei šie prieštarauja mūsų Konstitucijai.1990 metų kovo 11 dieną demokratiškai išrinktų tautos atstovų valia buvo atkurta nepriklausoma Lietuvos valstybė. Baigėsi beveik penkiasdešimt metų trukusi sovietinė okupacija. Lietuviu tauta kuria atvirą, teisingą, darnią pilietinę visuomenę, teisinę ir demokratinę valstybę.
1992 metais referendumu buvo priimta Konstitucija, išrinktas Seimas (parlamentas). 1993 metų pradžioje Lietuvos Respublikos piliečiai išrinko šalies Prezidentą. Įgyvendinant Konstituciją, buvo įsteigtos numatytos valstybės institucijos, tarp jų ir Konstitucinis Teismas.
Darbo objektas: mokslinė literatūra.
Darbo tikslas: pažvelgti į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo veiklą,tesėjus, jų statusą, Teismo sudarymo ir veikimo principus.
Uždaviniai:
1. išanalizuoti Konstitucinio Teismo paskirtį;
2. aptarti Konstitucinio Teismo teisėjų statusą;
3. aptarti Konstitucinio Teismo pirmininko...
Šį darbą sudaro 3702 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!