Vilnius, 2010 m. liepos 08d.
Patvirtinu, kad įteikiamas darbas „Lietuvos Respublikos 1992 m. Konstitucijos rengimas ir priėmimas“ yra:
1. Atliktas mano paties ir nėra pateiktas kitam kursui šiame ar ankstesniuose semestruose;
2. Nebuvo naudotas kitame Institute/Universitete Lietuvoje ir užsienyje;
3. Nenaudoja šaltinių, kurie nėra nurodyti darbe, ir pateikia visą panaudotos literatūros sąrašą.
Vidmantė Kisieliūtė
Įvadas
„...Ši Lietuvos Respublikos Konstitucija gimė kaip kompromisas tarp parlamentinės ir prezidentinės respublikos šalininkų; kompromisas tarp Seimo daugumos ir opozicijos..“ [ A.M. Brazauskas] Tokia citata galima pradėti rašyti darbą apie 1992 m. Konstituciją, kuri tapo pirmoji nepriklausomos Lietuvos, su pirmuoju Respublikos Prezidentu.
Praėjusiame šimtmetyje Lietuva net du kartus atkūrė savo valstybingumą. 1918m. vasario 16d. priimtas Aktas išreiškė tautos siekį po daugiau nei šimto metų vėl turėti savo valstybę. Tačiau jau 1940m. sovietinė okupacija nutraukė laisvos valstybės egzistavimą, sustabdė krašto ekonominę bei socialinę raidą net penkiems dešimtmečiams. Ir tik tuomet kai atrodęs galingas ir nepažeidžiamas milžinas – SSRS, devintojo dešimtmečio pabaigoje pradėjo byrėti, tik tuomet Lietuva sugebėjo atsitiesti. Sąjūdžio pergalė 1990m. vasario 29d. demokratiniuose rinkimuose į LTSR Aukščiausiąją Tarybą išreiškė tautos valią parlamentiniu būdu atkurti Lietuvos valstybingumą. 1990m. kovo 11d. Aktu buvo atkurtas formalus Lietuvos valstybingumas, Lietuvos Respublika teisiniu ir politiniu požiūriu atsiribojo nuo SSRS, tačiau kintant Lietuvos visuomenės politiniams, ekonominiams ir socialiniams santykiams, tiko tik pradiniam laikotarpiui pereinant iš totalitarinio režimo į demokratiją. Toks aktas negalėjo būti Lietuvos teisinės sistemos pagrindu, nes nevisiškai atitiko demokratinių valstybių konstitucinių principų. Taip tautos suverenitetui užtvirtinti buvo reikalinga nauja, visos tautos priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija.
Darbo tikslas:
Rašydama darbą apžvelgsiu Lietuvos Respublikos Konstitucijos parengimą. Aptarsiu įvykius kurie lėmė Konstitucijos atsiradimą ir galiausiai jos priėmimą. Darbo pabaigoje pateiksiu atitinkamas išvadas.
1. Įvykiai lėmę Konstitucijos atsiradimą
„Konstitucija yra demokratinių teisinių valstybių pagrindas arba taip turėtų būti. Eidami atkurti nepriklausomą demokratinę Lietuvos valstybę, atmesdami šalies nelaisvę ir svetimos valdžios uzurpatorišką diktatūrą, turėjome kloti savus būtent konstitucinius valstybės gyvenimo pamatus. Atstovaujamoji demokratija, nepriklausomybė ir sava valstybės...
Šį darbą sudaro 2192 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!