Lietuvos visuomenės gyvenimas po ekonominės ir politinės integracijos į europines bei transatlantines struktūras žymiai pasikeitė. Daugeliu aspektų jis vis labiau įtakojamas sprendimų priimamų Briuselyje. Tapus sudėtine transatlantinių saugumo struktūrų dalimi, saugumo grėsmės iškylančios Europai bei jos partneriams anapus Atlanto, tapo tokiomis pat grėsmėmis ir Lietuvai. Todėl šiandien saugumo ir gynybos politikos kūrimas, tobulinimas ir įgyvendinimas yra ypač aktualus Lietuvai.
Šią temą pasirinkau dėl to, jog kiekviena grėsmė, kylanti Lietuvai, kartu paliečia ir kiekvieną jos gyventoją, kiekvienas saugumą garantuojantis veiksnys, garantuoja ir kiekvieno gyventojo saugumą, tame tarpe ir mano. Manau, jog kiekvienam Lietuvos gyventojui domėtis valstybės vykdoma saugumo politika ne tik galima, bet būtina.
Darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos vykdomą saugumo ir gynybos politiką, išsiaiškinti, kokios grėsmės kyla ar gali kilti Lietuvos saugumui.
• Išsiaiškinti, kas yra nacionalinis saugumas.
• Pateikti grėsmių nacionaliniam saugumui klasifikaciją.
• Susipažinti su Lietuvos vykdoma saugumo ir gynybos politika.
Darbas pradedamas nacionalinio saugumo sampratos pateikimu, nes dažnai nacionalinis saugumas yra suprantamas neteisingai. Daugumai nacionalinis saugumas asocijuojasi tik su karine galia, bet iš tikrųjų nacionalinį saugumą įtakoja daug kitų veiksnių, tokių kaip ekonomika, politika, ekologija ir kt. Nagrinėjant nacionalinio saugumo problematiką į pagalbą buvo pasitelkta turbūt viena iš naudingiausių knygų šio fenomeno analizei – B.Buzano “Žmonės, valstybės ir baimė”.
Antrame skyriuje išdėstoma grėsmių nacionaliniam saugumui klasifikacija ir jų charakteristikos. B.Buzanas išplečia saugumo sąvoką taip, kad ji reikštų laisvę nuo karinių, politinių, socialinių, ekonominių bei ekologinių grėsmių, todėl apžvelgiama Lietuvos vykdoma saugumo politika šiais aspektais.
Trečiame skyriuje aptariama identiteto samprata ir kaip formuojasi Lietuvos saugumo identitetas. Ieškoma atsakymų į klausimus, kada politinė problema tampa saugumo problema bei kas Lietuvai yra „mes“ ir kas „kiti“.
Paskutiniame šio darbo skyriuje apžvelgiama Lietuvos saugumo politikos raida, perspektyvos. Kalbama apie šiandieninę situaciją, Lietuvos, Europos Sąjungos bei NATO santykius saugumo ir gynybos srityje.
I. Nacionalinio saugumo samprata
I. 1. Nacionalinio saugumo sąvokos aiškinimas
Nacionalinio saugumo užtikrinimas yra vienas iš svarbiausių valstybės uždavinių. Vos tik susikūrusi...
Šį darbą sudaro 6102 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!