Atliko: T2 grupės neak. sk. stud.
Iš teisėsaugos institucijų gausos, drąsiai, galime teigti, jog savo unikalumu išsiskiria Lietuvos advokatūra.
Pirmą kartą Lietuvos teisės šaltiniuose asmens atstovas teisme, vadinamas prokuratoriumi, minimas 1529 m. Pirmajame Lietuvos Statute. Antrasis ir Trečiasis Lietuvos Statutai taip pat numatė atstovavimo institutą: detaliau negu Pirmajame statute reglamentuojama galimybė būti prokuratoriumi: juo negalėjo būti teisėjai, pateisėjai ir raštininkai, taip pat svetimšaliai, kurie negyveno Lietuvoje. Nors dvokatūros, kaip tam tikrą išsilavinimą ir kvalifikaciją turinčių profesionalų, užsiimančių išimtinai teisine gynyba ir kita teisine pagalba, institutas nebuvo visiškai susiformavęs iki XX a.
Yra nuomonių, kad dėl susiklosčiusių istorinių aplinkybių būsimoji Lietuvos advokatūra savo tradicijas paveldėjo iš carinės Rusijos, kurioje jau caro Aleksandro II valdymo metu 1862–1864 metais teisingumo srityje buvo įgyvendintos reformos ir suburtas advokatų luomas, galutinai susiformavęs ir sudaręs Advokatų tarybą iki Pirmojo pasaulinio karo 1914 metais. Paveikta carinės Rusijos įtakos Lietuvos advokatūra po Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 1918 metais pradėjo formuotis jau turėdama tuo laikotarpiu pažangias advokatūros tradicijas, kurias išsaugojo ir plėtojo visą savo gyvavimo laikotarpį Lietuvoje iki okupacijos.
1940 m. okupavus ir aneksavus Lietuvą, pradėta organizuoti ir tarybinę advokatūrą: 1940 m. gruodžio 17 d. Lietuvos TSR Liaudies komisarų tarybos nutarimu buvo panaikintas iki tol veikęs advokatų ir privačių gynėjų institutas, pavedant LTSR Teisingumo liaudies komisariatui pertvarkyti Lietuvos TSR advokatūrą pagal „TSRS advokatūros nuostatus“.
Atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės laikotarpiu nuo 1991 metų įstatymų leidėjas vos ne kasmet siekia tobulinti advokatūros institutą, to padarinys – trys advokatūros įstatymų redakcijos, daug šių įstatymų pakeitimų, papildymų ir panaikinimų ir tam tikras teisinis netikrumas bei nesaugumas tiek besiverčiantiems praktine veikla advokatams, tiek asmenims, norintiems jais tapti.
Šiame darbe mes panagrinėsime, kokį teisinį statusą Lietuvos advokatūra turi šiuo metu, pažvelgsime į advokatūros, kaip teisėsaugos instituto veikla, ją reglamentuojančius teisės aktus. Idant, daugelis piliečių daugiau ar mažiau žino kas yra advokatas, kuo jis užsiima, bet apie advokatūros, kaip savarankiškos institucijos, veiklą,...
Šį darbą sudaro 4307 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!