Referatai

Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a.

9.4   (3 atsiliepimai)
Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a. 1 puslapis
Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a. 2 puslapis
Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a. 3 puslapis
Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a. 4 puslapis
Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a. 5 puslapis
Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a. 6 puslapis
Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a. 7 puslapis
Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a. 8 puslapis
Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a. 9 puslapis
Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII a. 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Teisė auga kartu su ją sukūrusia visuomene, ir tas augimas yra daugiau negu stichiškas prisitaikymas prie kintančios aplinkos – teisė keičiasi dėl joje „įmontuoto“ kaitos mechanizmo. H. Bermanas taikliai pastebėjo, kad „teisė ne tik tęstinė; ji turi istoriją. Ji pasakoja istoriją“. Teisės istoriją galima suprasti kaip tam tikriems dėsningumams pavaldų kryptingą įprasmintą teisės „įkopimą“ į kokybiškai vis aukštesnį „laiptelį“. Tokiu požiūriu galima žvelgti ir į Lietuvos teisinės sistemos raidos kelią. Jos pradinį etapą būtent atsipindi Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės teisės šaltiniai. Šiame referate apibūdinsime pagrindinius LDK teisės šaltinius, jų kilmę, esmę, bei jų reikšmę visuomenės ir teisės raidai.
Iki XVI a. vid pagrindinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teisės šaltinis buvo vietos papročiai, kurių laikėsi tiek valdovai, tiek gyventojai, nors ankstyvuoju laikotarpiu didžiojo kunigaikščio valdžia buvo absoliuti, ir daugeliu atvejų jis galėjo elgtis savo nuožiūra. Lietuvoje kaip ir kitose šalyse paprotys kilo iš to, jog kažkada kas nors pradėjo tam tikrais atvejais elgtis tam tikru būdu ir vėliau toks elgesys imtas laikyti kaip tinkamas ir netgi privalomas. Jeigu paprotys būna dar sankcionuojamas valstybės jis tampa ne šiaip paprotys, o paprotinės teisės norma.
Lietuvos valstybės paprotinė teisė buvo nevienalytė – ją sudarė skirtingų teritorinių vienetų papročiai, prijungtose prie Lietuvos slavų žemėsė taip pat galiojo vietos papročiai. Tokiu būdu valstybė buvo etniškai, ekonomiškai ir religiškai nevienalytė ir joje galiojo skirtingi teisiniai papročiai, o visa tai kliudė kurtis bendrąjai LDK teisei. Pažymėtina, jog Lietuvos valstybė neturėjo paprotinės teisės normų rinkinių, kuriuos turėjo to meto Vakarų Europos valstybės(barbarų įstatymai, Prancūzijos kutiumų rinkiniai), o tai itin koplikavo paprotinės teisės taikymą. Taip pat nesant bendrų papročių pagoniškosios Lietuvos laikais nebuvo susiformavę teisiniai papročiai netgi itin svarbiems santykiams reguliuoti, pavyzdžiui įpėdinystės teisė. Tai tam tikrais atvejais destabilizuodavo valstybę, nes kildavo ginčai tarp didžiojo kunigaikščio paveldėtojų ir kita.
Plėtojantis įstatymų leidybai, paprotinės teisės reikšmė mažėjo. I Lietuvos Statutas dar leido naudotis papročiais, jei nebuvo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2571 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2571 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės referatas
  • 10 psl., (2571 ž.)
  • Word failas 71 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Feodalinės Lietuvos teisės šaltiniai XIII – XVIII a.

Feodalinės Lietuvos teisės šaltiniai XIII – XVIII a. Teisė Peržiūrėti darbą

Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII amžiuje

Lietuvos teisės šaltiniai XIII - XVIII amžiuje Teisė Peržiūrėti darbą

Patentų teisės šaltiniai Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES). Patentų teisės šaltiniai, subjektai, objektai. Patento savininko t

Patentų teisės šaltiniai Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES). Patentų teisės šaltiniai, subjektai, objektai. Patento savininko t Teisė Peržiūrėti darbą

Lietuvos teisės integracija į Europos Sąjungos (ES) teisę

Lietuvos teisės integracija į Europos Sąjungos (ES) teisę Teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt