Referatai

Lietuvių liaudies dainos

9.4   (2 atsiliepimai)
Lietuvių liaudies dainos 1 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 2 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 3 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 4 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 5 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 6 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 7 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas apie Lietuvių Liaudies Dainas. Darbe yra keletos dainų analizė.

Lietuvių liaudies dainų tautosakiškumas.
Lietuvių liaudies dainų simbolika.
Nuovargio dainos.
Karo dainos.
Vestuvių ir piršlybų dainos.

Darbo tema
Lietuviu liaudies.
Ištrauka

Į liaudies kūrybą visoje Europoje, ne visada buvo žiūrima kaip į vertybę. Kažkada ji laikyta „niekais“, atgyvena. Susidomėjimas tautosaka padidėjo tik XVIII amžiuje. Tame amžiuje, tautosaką buvo imta užrašinėti, ją publikuoti. Laikui bėgant atsirado atskiras tautosakos mokslas - folkloristika. Folkloristika tai mokslas tiriantis dainuojamąjį, instrumentinį ir pasakojamąjį liaudies kultūros palikimą. Tautosakos mokslo tikslai – tirti kintantį tautosakos vaidmenį tautos istorijoje, kūrinių sąrangos ypatumus, meninio teksto organizavimo principus, ryšius su kultūriniu kontekstu, kitomis meno rūšimis, regioninius, nacionalinius ir tarptautinius tautosakos procesus.
Lietuva - dainų šalis. Anksčiau lietuviams daina buvo tarsi antroji kalba. Kai žmonės pradėjo kalbėti, pradėjo dainuoti. Bet, deja, šiais laikais Lietuvos gyventojai (ypač jaunimas) užmiršta, kokios svarbios yra mūsų šalies senovinės dainos, ir todėl jų nebevertina. Daugelis tikriausiai pasakytų: „ Keičiasi laikai, keičiasi dainos, požiūris į senovines vertybes“. Taip, iš dalies tai tiesa, tačiau mes neturėtume užmiršti savo protėvių dainų, papročių. Juk jei nebūtų viso to, ką puoselėjo, ir kūrė mūsų protėviai, kas žino, kokie mes būtume dabar. Norint suvokti liaudies dainos turinį, meninį savitumą, būtina žinoti apie jos atsiradimo ir atlikimo aplinkybes.
• Kas būdinga tos rūšies dainoms.
Įgyvendinti šiuos tikslus man padės lietuvių liaudies dainų kontekstas.
Lietuvių liaudies dainų tautosakiškumas
Tautosaka yra skirstoma į tris rūšis : pasakojamąją, dainuojamąją ir smulkiąją. Pasakojamąją tautosaką sudaro : sakmės, pasakos ir padavimai. Dainuojamajai tautosakai priskiriamos dainos ir raudos, o smulkiajai – anekdotai, mįslės, patarlės, priežodžiai, greitakalbės ir užkalbėjimai. Didžiausios rūšys yra dvi : pasakojamoji ir dainuojamoji.
Tautosakos kūriniai, ypač dainos, būdavo atliekamos tam tikru metu, tam tikroje situacijoje. Jos dažniausiai būdavo susijusios su gamtos ciklu ir su žmogaus darbų tikslu bei asmeninio gyvenimo įvykiais. Dėl to dainos skirstomos į tokias temines grupes kaip darbo, vestuvių, kalendorinių apeigų. Mažesnes grupes sudaro jaunimo, vaikų, meilės ir kitos dainos. Lietuvių liaudies dainos yra išskirtinės. Jose yra apstu metaforų, epitetų, palyginimų, deminutyvų. Maloninės žodžių formos perteikia jausmus ir atlieka tam...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2040 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2040 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 8 psl., (2040 ž.)
  • Word failas 71 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt