Referatai

Lietuvių liaudies dainos

9.2   (2 atsiliepimai)
Lietuvių liaudies dainos 1 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 2 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 3 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 4 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 5 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 6 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 7 puslapis
Lietuvių liaudies dainos 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Lietuvių liaudies dainos: kas būdinga lietuvių liaudies dainoms (bendrai ir kiekviename Lietuvos regione atskirai), kai kurios jų rūšys), taip pat, dainų pavyzdžiai, dainos analizė, pabaiga bei panaudotos literatūros sąrašas.
Žemaičių dainos, aukštaičių dainos, dzūkų dainos, vestyvių ir piršlybų dainos, darbo dainos, karinės-istorinės dainos, laidotuvių raudos, sutartinės, Lietuvių liaudies dainų pavyzdžiai, lietuvių liaudies dainų analizavimas.

Darbo tema
Lietuviu liaudies.
Ištrauka

Lietuvių liaudies dainos-turtingiausia, savičiausia ir vertingiausia lietuvių tautosakos dalis, priskiriama dainuojamajai tautosakai. Dainos Lietuvos kaime skambėdavo nuo amžių, tačiau ypač suklestėjo tik XVI a. pab.- XVII a.
Svarbiausias liaudies dainų bruožas yra lyrizmas-tai gilus jausmų išsakymas, reiškimas, nuoširdumas, švelnumas, o ne istorijų eiliavimas. Tai leidžia samprotauti ir apie mūsų tautos moteriškumą-turbūt daugiausiai jas kūrė moterys. Dainos atliekamos savita maniera, kuri skiriasi nuo profesionalaus dainavimo. Lietuvių dainų savitumas, kuriuo jos skiriasi nuo kitų dainų, yra jų tikras natūralumas, jų nevaržomas paprastumas, atmetąs bet kokį pasakymų, vaizdų ir palyginimų dailinimą, trumpai tariant, visas poezijos puošmenas. Tuo jos iš pirmo žvilgsnio jau pasirodo kaip iš pačios liaudies kilę kūriniai. Iš dainos galima lengvai numanyti, ar svetima ranka yra prie jos prisidėjusi, arba ar žmogus, gerai pažįstąs klasikinę literatūrą, įsijautęs į liaudies dvasią ir imitavęs liaudies dainą.
Iš Lietuvių liaudies dainų ryškiausiai išsiskiria dzūkų, aukštaičių, žemaičių dainos.
Žemaičių dainos dažniausiai daugiabalsės, skambios, melodingos, muzika linksma. Būdingi atskirų garsų, skiemenų pratęsimai, atsikvėpimai viduryje žodžio, įvairūs melodiniai papuošimai. Paplitęs dainavimo būdas, kai pradeda vienas asmuo, po to įstoja kiti pritariamuoju balsu. Pusę posmelio dainuoja vyrai, kitą pusę – moterys.
Aukštaitijoje dainuojamos tūkstantmetės aukštaičių dainos -sutartinės. Šios dainos yra išlaikiusios archajišką muzikinę ir poetinę formą. Sutartinių dermės(muzikinių garsų ir jų tarpusavio santykių darna) liudija seną kilmę, o tobula polifoninė kalba (kelių melodijos linijų (balsų) skambėjimas vienu laiku) – aukštą to meto muzikinę kultūrą. Sutartinės – išskirtinis reiškinys ne tik lietuvių, bet ir pasaulio folkloristikoje.
Dzūkų dainos labai melodingos, švelnios, liūdnos. Iš kitų regionų dainų išsiskiria žanrų įvairumu: darbo, vestuvių, kalendorinių dainų. Senosios dzūkų dainos vienbalsės. Siaura dainos garsinė apimtis (iki 3-4 garsų ) neleidžia susiformuoti antram balsui. Dainos dainuojamos solo, tartum sau pačiam. Kiekvienas dainininkas tą pačią dainą dainuoja savaip, laisvai improvizuoja, išvinguriuoja melodiją. Dzūkams būdingas paryškintas priebalsių tarimas.
Vestuvinės dainos savo kilme ir paskirtimi glaudžiais susijusios su vestuvinėmis apeigomis. Vestuvines apeigas sudaro...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1139 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1139 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 8 psl., (1139 ž.)
  • Word failas 58 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt