Kalba – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Kalba mums leidžia bendrauti su kitais: dalytis mintimis, jausmais, prisiminimais. Kiekvienos tautos kalba yra jos kultūros, literatūros kūrimo, tautos savimonės ir vertybių priemonė. Kiekvienoje kalboje yra sava gramatika, žodynai, raidės, tarmė. Kad vystytųsi kalba reikalingi tam tikri pagrindai, tokie kaip raidės, kalbos išskirtinumas, kirčiuotė. "Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas" - sakė Mikalojus Daukša. Šie dalykai neatsiranda patys, juos sukuriame mes patys - žmonės. Vienas tokių žmonių Konstantinas Sirvydas, kuris parašė „Trijų kalbų žodynas“. K. Sirvydas buvo laikomas 17 a. geriausias kalbos žinovas.
K. Sirvydas pasižymėjo įdomiais gyvenimo įvykiais. Jis gimė 1579 m. Gimimo vieta tiksliai nežinoma. Buvo rytų aukštaitis. Spėjama, kad kilęs iš Sirvydų (dab. Anykščių raj.). Ar žinojote, kad Konstantinas Sirvydas Priklausė jėzuitų ordinui(Romos katalikų vienuolių ordinas). Mokėsi Vilniaus, Tartu, Rygos, Nesvyžiaus jėzuitų kolegijose. Jis mokytojavo Nesvyžiuje(Baltarusijos miestas). Po to studijavo Pultuske ir Vilniaus akademijoje(mokėsi filologijos ir laisvuosius mokslus). Baigęs mokslus profesoriavo Vilniaus akademijoje, kur dėstė teologiją, aiškino Bibliją, buvo rektoriaus tarėjas. Turėjo filosofijos ir laisvųjų mokslų magistro laipsnį. Daug dirbo, ir susirgęs džiova, mirė 1631 m. rugpjūčio 23 d. Vilniuje.
Vienas žymiausių Sirvydo darbų yra „Trijų kalbų žodynas“. Tai lenkų-lotynų-lietuvių kalbų žodynas. Pirmą kartą jis buvo išleistas 1629 m., dabar yra manoma, kad pirmasis K. Sirvydo žodyno leidimas galėjo pasirodyti apie 1620 m. Deja, šis pirmasis leidimas nėra gerai ištirtas. Jo vienas defektinis egzempliorius yra išlikęs Maskvoje. Jis turi 432 puslapius bei neturi nei pradžios, nei pabaigos. Jo pagrindas buvo lenkų kalbininko Folkmaro keturkalbis žodynas. Sirvydo žodyne yra apie 8000 antraštinių 6000 lietuviškų žodžių. Išleidęs žodyną, Sirvydas jį toliau pildė ir tobulino. 1631 m. išėjo antras žodyno leidimas, bet jo neišliko nei vieno egzemplioriaus. (MATAS)Manoma, kad šis, kaip ir trečias, leidimas buvo parengtas jau ne pagal Folkmaro žodyną, o pagal žymaus lenkų filologo Knapskio lenkų-lotynų-graikų kalbų žodyną. Sirvydui...
Šį darbą sudaro 743 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!