Namų darbai

Lėlių terapija

9.0   (3 atsiliepimai)
Lėlių terapija 1 puslapis
Lėlių terapija 2 puslapis
Lėlių terapija 3 puslapis
Lėlių terapija 4 puslapis
Lėlių terapija 5 puslapis
Lėlių terapija 6 puslapis
Lėlių terapija 7 puslapis
Lėlių terapija 8 puslapis
Lėlių terapija 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

ĮVADAS.............................................................................................................................
1.
LĖLIŲ TERAPIJOS SĄVOKA IR ISTORIJA.....................................................
2.
LĖLIŲ TERAPIJOS NAUDOJIMAS.................................................................................
5
3.
LĖLIŲ TERAPIJA LIETUVOJE..............................................................................
6
IŠVADOS............................................................................................................................
9
LITERATŪRA....................................................................................................................
10
ĮVADAS
Lėlė yra įdvasintas daiktas, susijęs su žaidimu, arba teatro meno atributas. Jau antikinėje Graikijoje, kaip ir daugelyje pasaulio seniausių kultūrų, lėlės buvo nau­dojamos ne tik estetiniam poveikiui pasiekti. Įvairiose epochose žmonės rengdavo ritualus su lėlėmis, kaukėmis. Pastebėta, kad lėlė žmogų lydi nuo seniausių laikų ir veikia jį emociškai. Daugelyje tautų ritualinės lėlės ir kaukes naudodavo šamanai. vaikai su lėlėmis buvo žaidinami visais laikais. Pastebėta, kad lėlės atlieka ir terapinę funkciją, tačiau "lėlių terapijos" terminas atsirado jau mūsų laikais.
Užsienio specialistai - psichoterapeutai, psichologai, specialieji ir socialiniai pedagogai, lėlių teatro menininkai - savo darbe dažnai remiasi įvairiomis lėlių teatro priemonėmis ir tikslingai taiko terapiškai orientuotas metodikas. Lietuvoje taip pat yra stebimas gydomasis lėlių ir lėlių teatro poveikis, tačiau metodiškai jis yra retai taikomas. Pasigendama nuoseklių, tikslingai aprašytų lėlių teatro terapijos tyrinėjimų. Tai menų terapijos erdvė, nes lėlių teatro menas organiškai jungia daugelį dailės sričių (piešimas, skulptūra, tekstilė, popieriaus plastika ir kt.) bei teatro daly­kų (gyvas veiksmas, judesys, muzika, kaukės, lėlės, šviesa ir kt.), kartu su pasakų ir žaidimų terapija.
Sovietiniu laikotarpiu lėlių teatras buvo siejamas su vaikais, pramoga ir kultūringu laisvalaikio praleidimu. Atsiradus tarptautinio bendravimo galimybėms, paaiškėjo, kad lėlės kur kas įvairiau gali padėti tenkinti visuomenės poreikius ir tapti tikslin­gai taikoma terapijos priemone. Šioje srityse Lietuvos lėlininkai pirmiausia reiškėsi kaip meno specialistai ir pedagogai. Atsivėrus sienoms, atsirado galimybė keistis informacija, semtis patirties iš kitų šalių, tyrinėti lėlių teatro galimybes. Lėlininkai eksperimentuoja ir ieško žinių apie tikslingą lėlių ir lėlių teatro terapijos taikymą socialiniame darbe, edukologijoje, psichoterapijoje, ergoterapijoje ir kitose srityse šiuolaikinėmis sąlygomis.
1. LĖLIŲ TERAPIJOS SĄVOKA IR ISTORIJA
Lėlė yra artimas savo įvaizdžiu mažas žmogaus modelis, kuris turi ilgą istoriją ne tik kaip žaislas. Per ją simboliškai atskleidžiamas žmogaus santykis su aplinka. Lėlė padeda suvokti pasaulį per simbo­lius. Vaikai, įsitraukdami į žaidimą, kartoja suaugusiųjų pasaulio dėsnius, kurie...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2037 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2037 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos namų darbas
  • 9 psl., (2037 ž.)
  • Word failas 76 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Psichoanalizės terapija

Psichoanalizės terapija Psichologija Peržiūrėti darbą

Realybės terapija

Realybės terapija Psichologija Peržiūrėti darbą

Spalvų terapija ir psichologija

Spalvų terapija ir psichologija Psichologija Peržiūrėti darbą

Meno terapija

Meno terapija Psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt