Apie „Lietuvį”
„Lietuvis“- tai visuomenės, politikos ir literatūros savaitinis laikraštis, kuris ėjo ketverius metus, nuo 1924 iki 1928 metų, Kaune. Laikraštis atsirado todėl, kad jo prireikė Lietuvių tautininkų sąjungai, kuri naujai susikūrė 1924 metais iš Lietuvių tautos pažangos partijos ir kitų tautinės pakraipos organizacijų. Netrukus Vincas Krėvė, atsižvelgęs į šį sąjungos poreikį, įsteigė žurnalo tipo savaitraštį „Lietuvis“, perėmusį žurnalo „Vairas“ tradicijas. Pirmo numerio publikacijoje „Pirmieji „Lietuvio“ žodžiai rašoma: „Mūsų žodžio „Lietuvis“ kategorija plati ir gili: jame telpa viskas, kas tik žmoniška ir kultūringa ir kas tik turi savo pamate tautinę dvasią. „Lietuvio“ obalsis: Tautiniai pasaulėkime, neškime į kultūringųjų tautų šventyklos rūmus savo tautinės sielos žiedus, būkime viso pasaulio kanklių atskira lietuviška styga! Kam rūpi tokia Lietuva, kas trokšta tikros laisvės[...], tam „Lietuvis“ [...] jau tiesia savo ranką.“ Ši įvadinė dalis parodo,jog savaitraštyje buvo spausdinami rašiniai, propaguojantys tautinės valstybės ir lietuvių vienybės idėjas.
Iš pradžių savaitraščio redaktoriumi dirbo poetas P. Vaičiūnas, po metų šias pareigas perėmė A. Smetona, kuris rašė vedamuosius straipsnius iki pat 1926 metų pabaigos. Taip pat buvo gausu poezijos ir prozos kūrinių, kuriuos į laikraštį rašė B. Buivydaitė, P. Genys, V. Krėvė, Maironis, A. Venclova ir kiti, o J. Tumas rašė literatūrinės kritikos straipsnius. Po 1926 gruodžio 17 d. perversmo, kai į valdžią atėjo opozicijoje buvusi Lietuvių tautininkų sąjunga, o Lietuvos prezidentu vėl tapo A. Smetona, savaitraštis „Lietuvis“ 1927 metais buvo perorientuotas į dienraštį. Jį iki jo gyvavimo pabaigos, dar metus, redagavo A. Voldemaras, L. Noreika ir I. Tamošaitis. 1928 m. vasario 1 d. vietoj „Lietuvio“ vėl pradėtas leisti laikraštis „Lietuvos aidas“- kaip Lietuvių tautininkų sąjungos ir Lietuvos vyriausybės oficiozas.
„Lietuvis“ nuo 1924 metų. 1, 2, 3 numeriai
Laikraščio išvaizda
Savaitraštis „Lietuvis“ savo išvaizda bei straipsnių tematika labai panašus į žurnalą. Jo apimtis - dažniausiai 15 puslapių. Lapų storis taip pat ne laikraštinis, o gerokai storesnis, panašus į dabartinį spausdinimo popierių. Jau nuo...
Šį darbą sudaro 764 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!