Gyvenime yra daug būdų, kaip atsikratyti kančių keliamo skausmo. Vienas iš jų – kūryba. Žmogus, esantis moraliniame nuosmukyje, į normalią padėtį grįžta su dideliu užsidegimu, dvasiniu pakilimu ir potencialu, kartu atsiskleidžia ir jo kūrybiniai gebėjimai. Lietuvių literatūroje kūriniai dažniausiai kuriami iš sielvarto, pykčio bei kančios. Tai atsispindi lietuvių rašytojo Antano Škėmos kūryboje. Balio Sruogos romanas memuarinis, nes jis gimė išgyvenus koncentracijos lagerio siaubą. Salomėjos Nėries ,,Poema apie Staliną“ taip pat atliepia Antrojo pasaulinio karo sukrėtimus. Taigi, po dvasinio nuosmukio žmogus išeina lyg iš tamsos į šviesą, kurioje atsiveria jo kūrybinis pasaulis.
Aristotelis yra pasakęs, kad tragiškumas – tai perėjimas iš laimės į nelaimę. Gyvenimas nėra lengvas, tačiau jis mums duoda meną, tikėjimą ir meilę. Kitaip tariant, žmogui liko kūryba, malda arba jausmai, tačiau beprasmybė tapo neišvengiama. Tokią žiaurią tikrovę išgyveno ir įamžino nepriklausomos laikysenos rašytojas Antanas Škėma. Karo metais patyręs pirmosios sovietinės okupacijos žiaurumą modernistas traukiantis vokiečiams emigravo į Vakarus. Vėliau apsigyveno Amerikoje, ten dirbo viešbučio keltuvininku, protarpiais kūrė literatūrą. Škėma baisėjosi pasaulio absurdu, atskleidė tikrųjų vertybių besiilginčio žmogaus kančią, vienatvę, kėlė žmogaus gyvenimo prasmės klausimus. Tačiau bėgimas nuo žiaurios tikrovės nepadėjo pabėgti nuo asmeninių problemų. XX a. vidurio katastrofų sukurtą žmogaus būties beprasmybę A. Škėma atskleidė psichologiniame - intelektualiniame romane „Balta drobulė“. Sąmonės srauto technika parašytame kūrinyje vaizduojami emigranto iš Lietuvos išgyvenimai svetimoje aplinkoje, grumtynės su likimu, prisiminimai iš praeities. „Balta drobulė“ yra labiausiai vertinamas Antano Škėmos kūrinys. Nors tai nėra autobiografinis romanas, tačiau jame randama daug autobiografinių sąsajų su pagrindiniu veikėju – Antanu Garšva. Garšva taip pat buvo išeivis iš Lietuvos, gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose ir netgi dirbo tą patį darbą – viešbučio keltuvininku. Tiek Škėma, tiek Garšva iš motinų paveldėjo psichines ligas, kurios tik dar labiau žadino norą kurti. Galima teigti, kad Škėma per Antaną Garšvą bandė pavaizduoti savo emocinė būseną. Romano pagrindinis veikėjas yra poetas, intelektualus neurastenikas,...
Šį darbą sudaro 1210 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!