TAV4/1 gr. stud.
2006 05 16
KAUNAS, 2006
Įvadas
Jau nuo senos antikinės Graikijos, tokie filosofai kaip Sokratas ir Aristotelis pripažino didžiulę sporto svarbą švietimui ir sveikatai įtraukdami jį į savo mokymo programas ir pažymėdami, kad sportas skatina kiekvieno mūsų tiek fizinę, tiek protinę darną.
Daugelis žmonių ir šiandien suvokia judėjimo svarbą, jo įtaką sveikatai. Kur tik pažvelgsi – jie vaikšto, bėgioja, žaidžia, plaukioja, šoka ar važinėja dviračiais. Žmonės supranta, jog aktyviai judėdami jie gyvena turiningiau. Todėl jie ištvermingesni, atsparesni ligoms, labiau pasitiki savimi ir nėra tokie prislėgti gyvenimo rūpesčių. Vadinasi ką nors daryti yra geriau negu nieko nedaryti.
Tikslas – susipažinti su sporto ir kūno kultūros pagrindais.
Uždaviniai:
• Nustatyti kokios sritis apima kūno kultūra.
• Išsiaiškinti sporto naudą.
Kūno kultūros esmė
Kūno kultūros esmė – tai fizinių pratimų kompleksų varžybų, mokomojo pobūdžio pratybų ir treniruočių organizavimo ir vykdymo sistema. Sportas siauraja prasme reikšme apima tik varžybų organizavimą ir specialų pasirengimą šioms varžyboms. Šalia žmogaus sveikatos gerinimo ir bendrojo fizinio vystymo siekiama gerų rezultatų ir pergalių varžybų metu. Yra mėgėjų ir profesionalų sportas. Svarbiausios, tarpusavyje susijusios mėgėjų sporto organizacinės formos: masinis saviveiklinis sportas, sportas, kaip dėstomasis dalykas ir aukščiausių pasiekimų, arba didysis sportas.
Šiuolaikinis sportas susideda iš daugelio šakų, kurių kiekvienai būdinga savita sporto kova, yapatingi veiksmai, jų būdai. Sporto šakos, pripažintos tarptautiniu mastu, skirstomos į penkias grupes:
1. šakos, kurioms būdingas aktyvus judėjimas (boksas, lengvoji atletika, krepšinis, futbolas it t.t )
2. šakos, kuriose vertinamos transporto priemonių, sporto valdymo meistriškumas (automobilių sportas, sklandymas)
3. šakos, susijusios su speceliu ginklų naudojimu ( šaudymas)
4. šakos, kuriose derinama modeliavimas ir konstravimas sus sukurtų modelių valdymu (aviamodelizmas);
5. žaidimai, kurių rezultatą lemia abstraktus loginis mąstymas ( šakmatai).
Fizinis lavinimas – platus terminas, į jį įeina ir sveikatingumas, gebėjimai, judėjimas, laisvalaikis šokant, sveikata, žaidimai ir sportas bei atitinkamos vertybės ir jų atpažinimas. Sportą galima apibrėžti taip – energinga fizinė veikla,kuri, siekiant išmatuoti individualiųjų fizinių galių ribas arba pramogaujant, siekiant prasiblaškyti,...
Šį darbą sudaro 1683 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!