Draudimas – tai tokia ekonominių, finansinių ir socialinių santykių visuma, kurią sudaro ypatinga šalies teisinė bazė, ir kuri formuoja spacialų tikslingą fondą iš namų ūkio, gamybinio, kreditinio, valstybinio sektorių bei tarptautinių organizacijų piniginių lėšų, kurį vėliau perskirsto ir panaudoja to fondo dalyvių patirtų nuostolių dėl nepalankių, bet aptartų sąlygų atlyginimui.
Įmonės, besiverčiančios krovinių vežimu, neabejotinai supranta savo darbų riziką: eismo įvykiai, transporto priemonės avarija, vagystė ar kitoks sugadinimas, vežamų krovinių apgadinimas, pažeidimas ar praradimas. Įmonės nuolat rizikuoja patirti milijoninius nuostolius dėl nenumatytų aplinkybių. Būtent dėl šios priežasties egzistuoja krovininių transporto priemonių ir jomis vežamų krovinių draudimas. Draudiminių įvykių pasirinkimo spektras yra išties platus: eismo įvykiai, vagystės, krovinio siuntėjo ar gavėjo patirtos išlaidos dėl įmonės klaidų, krovinio vėlavimas ar pristatymas ne važtaraštyje nurodytu adresu, krovinio sugadinimas, gamtinės jėgos, gaisrai bei sprogimai, perkrovimo metu įvykusios nelaimės ir t.t.
Savo referate kaip tik ir panagrinėsiu krovininių transporto priemonių ir jomis vežamų krovinių draudimo sampratą ir ypatumus.
1. DRAUDIMO ĮSTATYMO SAMPRATA
Įstatymo paskirtis
Įstatymo tikslas – reglamentuoti draudimo ir draudimo tarpininkavimo veiklą siekiant, kad draudimo sistema būtų patikima, efektyvi, saugi ir stabili. Įstatymas nustato asmenis, turinčius teisę vykdyti draudimo ir perdraudimo veiklą Lietuvos Respublikoje, pagrindinius šios veiklos valstybinio reguliavimo principus, reglamentuoja šią veiklą ir ypatumus, kuriuos privalo atitikti akcinė, uždaroji akcinė bendrovė ar Europos bendrovė, vykdanti draudimo veiklą ar nepriklausomo draudimo tarpininkavimo veiklą. Šis Įstatymas taip pat reglamentuoja draudimo sutarties šalių ikisutartinių santykių, draudimo sutarties sąlygų, santykių, atsirandančių iš draudimo sutarties ir susijusių su ja, ypatumus bei kitus jame nurodytus santykius.
Draudimo veikla
Lietuvos Respublikoje draudimo veiklą turi teisę vykdyti tik: Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka įsteigtos ir licenciją turinčios draudimo įmonės; kitų Europos Sąjungos valstybių narių draudimo įmonės, turinčios steigimosi teisę ir (ar) teisę teikti paslaugas; Lietuvos Respublikoje įsteigti užsienio valstybių draudimo įmonių filialai, šio Įstatymo nustatyta tvarka gavę leidimus filialo draudimo veiklai.
Draudimo rūšys
Draudimas skiriamas į dvi pagrindines šakas, kurioms...
Šį darbą sudaro 3125 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!