Šiuolaikinės transporto priemonės nuo savo pirmtakių skiriasi daugelių aspektų, dizainu, keleivių ir krovinių apsaugos priemonėmis, dydžiu, manevringumu ir t.t. Tobulinant techniką buvo svarbu atsižvelgti ir įvertinti kaip transporto priemonė važiuos keliu, nes joms judant atsiranda įvairių išorinių jėgų, kurias transporto priemonė turi įveikti, tik tokiu atveju vyks sklandus automobilio ar kito ratuoto mechanizmo judėjimas keliu. Dažniausiai važiuojančius mechanizmus veikia išorinės fizikinės jegos dėl kurios gali pakenkti transporto priemonės stabilumui 1.1 pav. , todėl reikia įvertinti veikiančias jėgas, apskaičiuoti jų poveikį transporto priemonei. Dalykas padedantis visa tai padaryti vadinamas automobilių dinamika. Krovinių pervežime, kelių transportu, naudojami sunkvežimiai kurių nuosava masė būna ženkliai mažesnė negu krovinio. Populiariausio balninio vilkiko ir puspriekabės masė be krovinio yra 15-15,5 tonų, leidžiama tokios transporto priemonės krova yra 24,5-25 tonos, svarbiausia neviršyti leistinos Europos sąjungoje 40-ies tonų bendros masės. Dėl didelio krovinio svorio, bei galimo aukščio vilkikai posūkiuose tampa nestabilūs, todėl gali apvirsti.
1. Puspriekabės-refrižeratoriai, kurie naudojami termoreguliuojamų krovinių pervežimams (1.2 pav.). Pervežami maisto produktai, vaistai, gėlės ir kt. Refrižeratoriaus privalumas – kieti šonai, dėl kurių nereikia tvirtinti krovinio, taip pat jie apsaugo nuo galimų vagysčių. Minusai – pakrovimas/iškrovimas galimas tik per galą, šildydamas/šaldydamas refrigeratorius naudoja vidaus degimo variklį, kuris kelia didelį triukšmą, taip pat gali sugesti.
2. Tentinės puspriekabės- populiariausios transporto priemonės skirtos sausiems ir atspariems temperatūros pokyčiams kroviniams pervežti (1.3 pav). Jomis gabenami metalo gaminiai, mediena, popierius, plastikas ir t.t. Privalumai – galima krauti/iškrauti krovinius per visas puses išskyrus priekį, tentinės puspriekabės lengvesnės negu refižeratoriai, todėl galima pakrauti daugiau. Minusai – lengva prapjauti tentą, dėl to galimos vagystės, būtinas krovinio tvirtinimas.
3. Birių krovinių puspriekabės – jos skirtos smėlio, žvyro, grūdinių kultūrų biriems kroviniams pervežti (1.4 pav.). Privalumai – greitas pakrovimas/iškrovimas, didelė talpa. Trukūmai – iškrovimui reikalinga speciali hidraulikos įranga kuri turi būti sumontuota vilkike, galimas viršsvoris pakraunant.
1.4 pav. Birių krovinių puspriekabė „Schmitz“
4. Cisternos – tai puspriekabės, kurios...
Šį darbą sudaro 1925 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!