Vadybiniai sprendimai yra labai svarbūs, nes liečia ne vieną žmogų, o visą organizaciją, ir šių sprendimų pasekmės gali būti labai skausmingos. Todėl vadybos mokslas nagrinėja sprendimo priėmimo proceso dėsningumus ir ypatybes.
Kiekybiniai metodai gali būti vaisingai taikomi planuojant daugumos vadybos funkcijų realizavimą. Įvairiose organizacijų funkcinėse srityse taikoma plati šių metodų gama nuo prognozavimo technikos iki statistinės produktų kokybės kontrolės. Prognozavimo metodai, kuriuos turėtų žinoti vadybininkai, apima laiko eilučių analizės metodus, regresinę analizę bei ekspertinius įvertinimus.
Esminis kiekybinių metodų taikymo bruožas yra tai, jog jie naudojami vadovų sprendimams parengti, pirmiausia įvairioms alternatyvoms įvertinti bei analizuoti, tuo tarpu galutinį valdimo sprendimą priima žmogus.
Kiekybinių metodų taikymas padeda vadovams lavinti intuiciją, kelti žinių lygį apie valdomą objektą, kadangi modeliai supaprastintai atspindi svarbiausias objekto ypatybes ir gali būti panaudoti vadovų tobulinimuisi. Visų klasių kiekybinių metodų ir modelių paskirtis yra padėti vadovams priimti sprendimus, bet ne pakeisti vadovus šiame sudėtingame procese.
Mano kursinio darbo objektas - įstaigos įrangos ir kompiuterių gamyba.
1. Pagrindinis kursinio darbo tikslas – nustatyti, ar egzistuoja ryšys tarp nagrinėjamų veiksnių, išreikštų kiekybiniais rodikliais (ar egzistuoja tokia priklausomybė, kai kintant nepriklausomam kintamajam X, kinta priklausomojo kintamojo Y tikimybinis pasiskirstymas).
2. Nustatyti, ryšių stiprumus tarp Y ir X1, X2, X3, X4, X5, X6.
3. Įvertinti statistišką adekvatumą realiai padėčiai.
4. Aprašyti gautus rezultatus ir pateikti išvadas.
5. Atlikti prognozę slenkančio vidurkio ir eksponentinio išlyginimo metodais.
1 Koreliacinė regresinė analizė.
1.1 Koreliacinė analizė y su kiekvienu x1, ... , xn (n = 5)
Savo tyrimui aš pasirinkau tokius duomenis:
Y - įstaigos įrangos ir kompiuterių gamyba (tūkst. Lt);
X1 - užimtumas pažangių technologijų gamyboje,( %);
X2 - algos suma, sumokėta darbuotojams šioje pramonėje(mln. Lt);
X3 - IT prekių eksportas (tūkst. Lt);
X4 - gyventojai, naudojantys internetą, %;
X5 - IT prekių importas (tūkst. Lt).
Nustatyti, ar egzistuoja ryšys tarp nagrinėjamų veiksnių, mes galime tik koreliacinės regresinės analizės pagalba, t.y. daroma skaičiuojant koreliacijos koeficientą ir įvertinant jo reikšmingumą. Jei koreliacijos koeficiento dydis yra reikšmingas,...
Šį darbą sudaro 3868 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!