1.1. Konstitucinės lyginamosios teisės dalykas.
2. Mokslo šaka - tam tikra mokslo kryptis, kuri tyrinėja K.teisę, K.teisės normas, jų taikymą. Mokslas apie konstitucinę teisę kaip apie mokslo šaką. Mokslas kuria specialias sąvokas, kategorijas, kurios naudojamos pažinimui, aiškinimui, dėsningumų atskleidimui.
3. Mokymo disciplina - gali būti apibūdinta kaip abiejų anksč4. iau minėtų apjungimas. Susiduriama su mokslo postulatais. Disciplina siauresnė už mokslo šaką.
Konstitucinės teisės samprata kaip teisės šakos.
Konstitucinės teisės dalykas - visuomeniniai santykiai susiję su visuomenine ir valstybine santvarka; nustatant tvarką ir kuriant valstybę. Santykiai susiję su valstybės institucijų formavimu, veikimu. Konstitucinės teisės normos reguliuoja santykius, kurie atsiranda tarp žmonių, žmogaus ir valstybės. Išreiškia žmogaus padėties pagrindus teisinėje valstybėje. Konstitucinė teisė reguliuoja svarbiausius santykius valstybėje.
Konstitucinė teisė apibūdinama kaip konkrečios šalies teisės normų visuma, reguliuojanti žmogaus teisinės padėties pagrindus, taip pat visuomeninės santvarkos pagrindus; valstybinės valdžios organizavimo ir veiklos; savivaldos pagrindus. Konstitucinė teisė - pagrindinė kiekvienos šalies teisės šaka.
1.4. Konstitucinės teisės šaltiniai.
Teisės šaltinis yra išorinė teisės normos išraiškos forma. Konstitucinės teisės šaltiniais pripažįstamos kai kurios teisės normos, kurios atsirado anksčiau už K. Konstitucinės teisės šaltiniai grupuojami į:
Kontinentinė teisės sistema.
Anglosaksų teisės sistema.
1.5.Konstitucinės teisės šaltinai anglosaksų teisės sistemoje.
Anglosaksų teisės sistema dar vadinama bendrosios teisės sistema. Būdingi šaltiniai:
1) Statutinė teisė - tai parlamento leidžiami aktai; kitų valdžios institucijų aktai, parlamento leidimu. Ši teisė formavosi kartu su bendrąja teise. Išliko daug aktų, kurie galioja ir dabar, nors priimti viduramžiais. Tai vieni svarbiausių konstitucinės teisės šaltinių. Šioje sistemoje nėra aktų hierarchijos, būdinga aktų lygybė. Aktai klasifikuojami:
• konstitucinės teisės aktai;
• civilinės teisės aktai;
• baudžiamieji ir t.t.
Pagal galiojimo laiką: nuolatiniai ir terminuoti. Deleguoti įstatymai laikomi išvestiniais aktais.
2) Precedentinė teisė - teismų sprendimai, kurie įgauna visuotinį pripažinimą ir yra privalomi nagrinėjant bylas. Teismas privalo surasti sprendimą, nors ir nesureguliuota.. Tokie priimti teismų sprendimai vadinami bendrąja teise. Jie laikomi lygiaverčiais statutintei teisei. Vėliau atsirado precedentai, teismų sprendimai, aiškinantys įstatymus, jie paplito statutinėje teisėje, formuoja...
Šį darbą sudaro 35216 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!